ТВ Антена, Затворен Дигитални HDTV Проширија Антени Freeview 4K 1080P HD VHF UHF за Локалните Канали 50-80 Милји Опсег со Засилувач на Сигналот Засилувач Поддршка на Сите ТВ

ТВ Антена, Затворен Дигитални HDTV Проширија Антени Freeview 4K 1080P HD VHF UHF за Локалните Канали 50-80 Милји

Достапно за вашата нарачка
DEN 479.76
Залиха:

ЧЕКОР 1 : се Држиме антената на прозорецот/ѕид/вратата.ЧЕКОР 2 : Поврзување на МРАВКА ВО на задната страна на секој дигитален ТЕЛЕВИЗОР или сет-топ бокс. Функционална производ да се држиме за windows ,табели и ѕид итн со налепница.Тенок и Високи Перформанси : Хартија-тенок дизајн го прави слободни ATSC дигитални HDTV антена лесно да се постави рамно на табелата, место и тоа на високо ниво на прозорецот (препорачува), или да го сокрие зад ТВ и да се стави на било кое место.Карактеристики На Производот : 1.Само приклучете, работи канал скенирање и да уживате во СЛОБОДЕН HDTV канали. Ве молиме да го отстраните бустер ако живеат многу блиску да се емитува кула, бидејќи тоа ќе предизвика само-осцилација повремено и да влијае на сигналот за прием.Јачината на сигналот на антената може да се разликуваат во зависност од растојанието од кулата, теренот и временските услови.Обидете се на различни места и правци за да дознаете на оптимална локација за да ги собереш сигнали. ТВ прием зависи од растојанието од кула,терен&околина и временските услови, ја наместите антената во различни локации, ако е потребно.Затворен HDTV Антена со 13.Секогаш повторно скенирање за канали откако се пресели на антената.Можете да не контактирате во секое време, ако имате било каков проблем со нашиот производ. Повторно скенирање на канали по инсталирате или кога ќе се преселат на антената.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА и УПОТРЕБА : се Инсталира во минути и не алатките кои се потребни.Секој пат кога ќе го ресетирате антена,ве молиме скенирање ТВ programms повторно.Опремени Засилувач Адаптер осигурајте се дека антената се напојување повеќе лесно.Засилена 50 -75 Милји : 50-75 Miles опсег за да пристапите од емитува кула.2 ft коаксијален кабел, Налепница,Наставата.Компатибилен со HDTV на различни дигитални антенски (ДИГИТАЛНА-Т,ISDB-Т,DMB-T/h,ATSC) и DAB/FM радија.Answer : ___________________________ Note : 1.Ја скенирам одново на канали кога антената е преместена.ЧЕКОР 3 : Скенирање на ТВ програми.Тоа ќе се повлече во стотици кристално јасни дигитални & HD покажува!.Ако не сте задоволни со канали ќе се добие, се чувствуваат слободни да контакт. **Ве молиме инсталирајте ја антената во близина на прозорецот се соочуваат на ТВ сигнал за лансирање кула ако немате добар ТВ сигнал.Најдобро е таа да биде во линија на погледот со ТВ кула(s) и да се избегне пречки.Инсталација Чекори : Инсталација е бриз со само 3 чекори : unwrap, вклучете го и скенирање на канали.Ја наместите антената во друга локација, ако е потребно.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата