Рада Прибор за јадење Супер Parer Нож, Алуминиум Рачка, (Пакување од 2 - R127/2)

Рада Прибор за јадење Супер Parer Нож, Алуминиум Рачка, (Пакување од 2 - R127/2)

Достапно за вашата нарачка
DEN 467.28
Залиха:

ГОЛЕМ PARING НОЖ – Ова ќе биде вашата оди на нож кога има да се сече на поголеми предмети додека готвење.Тоа е одлично во рушење на цела кокошка или поголеми овошје и зеленчук.Оваа поголеми paring нож има 4-3/8 инчен ножот и на целокупната должина на 8-3/8 инчи.Пакување од 2. НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК СЕЧИЛОТО – На шупливи земјата сечилото е направен од хируршко одделение, T420 висока јаглерод од не ' рѓосувачки челик кој е страна, наострен.Оваа paring нож е силна и со цел да се намали преку тешка храна со леснотија.БРУСЕН АЛУМИНИУМ РАЧКА - На paring нож се справи со е направена на трајно да се фрли, цврсти брусен алуминиум со сатенски финиш.Дршката е дизајниран за удобност и ефикасност.Миењето на рацете се препорачува.АМЕРИКАНСКАТА НАПРАВЕНИ НОЖ – Рада Mfg.Ко.се наоѓа во Waverly, Ајова и е производство на прибор за јадење во САД уште од 1948 година. Нашата мисија е за сите "обезбедување на нашите клиенти најдобрата вредност на кујнски ножеви за нивните долар.".КАВГА-БЕСПЛАТНО ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА – Ние стоиме зад нашите изработка.Рада Mfg.Ко.ќе го замени било кој производ произведени од страна на нашата компанија се вратија во сад поради дефекти во материјалот или изработката.Редовните Paring нож е Рада најпопуларните нож.Ова е затоа што тоа е совршена големина за толку многу сечење задачи како што се станови јаболка, сечење печурки, целер, и зелениот гравлистата оди на!Пакет од 2 Редовни Paring ножеви со Сребро се справува.Рада прибор за јадење се состои од хируршки квалитет, висока јаглерод од не ' рѓосувачки челик.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата