Дрвени Редење Карпи, Камења Предучилишна Montessori Играчки, 20PCS Рок Блокови Дрво Виножито Сортирање Балансирање на Камења за 3 4 5 години

Дрвени Редење Карпи, Камења Предучилишна Montessori Играчки, 20PCS Рок Блокови Дрво Виножито Сортирање Балансирање

Достапно за вашата нарачка
DEN 1483.20
Залиха:

[ БЕЗБЕДНО ДРВЕН МАТЕРИЈАЛ ] - Нашите редење на камења се направени од високо-квалитет солидна буковата материјал, кој е природен, безбедна, здрава,лесни и не-токсични. [ Образовни Вештина за Развивање ]- редење На камења поставени има жив паста бои и со различни во големина, тежина, кои им помагаат на децата да ги користат нивните умови и да бидат креативни. [ СОВРШЕН СЕМЕЈСТВО ИГРА ] - Родителите да се приклучат на балансирање на карпи игра кога децата уживаат во предизвикот & забава со редење коцки .Имаат топли семејство време. [ MONTESSORI ИГРАЧКИ & ДОМА DECRO ] - Како предучилишна montessori играчки,дрвени рок блокови се добри десктоп прилог да се донесе се фокусираат и да ги смири немирот,но исто така и симпатична и светла боја декорација за вашиот дом. [ Совршен ПОДАРОК ОПЦИЈА ] - На дрвени балансирање карпи сет ќе донесе многу забава за вашите деца!Тоа е совршен подарок за сите прилики : забави, родендени, празници, Велигден и сл.Логично Размислување,.Тимот На Градење На Вештини.Рака-Око Координација.Креативно Размислување.Просторното Расудување.Боја За Признавање.Моторни Вештини.Сортирање Вештини.Логично Размислување, Градење На Тим Вештини, Рака-Око Координација, Креативни Thinking Spatial Reasoning Color Recognition Motor Skills Sorting Вештини.Овие Блокови се Направена со Највисок Квалитет Природно Дрво, и тие доаѓаат во СИМПАТИЧНА Бои & Форми, кои ги направи совршен декор за секое место.Без разлика дали тоа е Детска Спална или во Дневна Соба, овие Блокови се сигурни да се направи некои зачудувачки за вашиот дом.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата