Victorinox Швајцарската Армија Спартанско Џебен Нож

Victorinox Швајцарската Армија Спартанско Џебен Нож

Достапно за вашата нарачка
DEN 735.36
Залиха:

Без разлика дали сте наслов на канцеларија или на отворено авантура, Спартанско ќе го задржи сте подготвени за сето тоа без мерење на вас долу.Вклучува 12 Функции : Големи Blade Small Blade Corkscrew Can Настроената со Мал Шрафцигер (исто така и за Филипс Завртки)Шише Настроената со Голем Шрафцигер– Жица Stripper Reamer Key Ring Tweezers Toothpick Историја и Наследство Во 1884, Господар Cutler Карл Elsener отвори прибор за јадење продавница во Ibach, Швајцарија.И секаде каде вашиот секојдневен авантури ве однесе, на Спартанско е подготвена.Во 1891 година, Карл обезбедени од Швајцарската Армија со своите стандардни прашање Војник е Нож и во 1897 година со Офицерски Нож.ДОВЕРЛИВИ КВАЛИТЕТ : Направен во Швајцарија; Victorinox обезбедува доживотна гаранција од дефекти во материјалот и изработката.Откако тие се суви, се препорачува, да се применува мала капка од масло меѓу сечилото или алатка месо тело и на пролет.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата