3 Парчиња Геометриски Боја Дрвени Сложувач Загатка Играчки за Години Бебиња Подарок

3 Парчиња Геометриски Боја Дрвени Сложувач Загатка Играчки за Години Бебиња Подарок

Достапно за вашата нарачка
DEN 1192.56
Залиха:

Рано Појавување на Образовни Учење Montessori Играчки : Развие деца логично размислување способност; Остварување соработка вештини и да се подобри рацете на вештини; Подобрување на способноста да се разликуваат форми и ; Промоција на рака-око координација и стимулирање на сетилните развој; Развивање на мозокот да размислува и да препознаваат различни бои.Квалитет дрво, висока густина, не-токсични, без мирис, безбедно за вашето дете.Светли бои и дизајн може да ги привлече babys внимание и обука нивното признавање за боја. 360° фино полиран, круг и деликатна, мазна и брус-бесплатно.Може да се развива рака-око координација, фината моторика вештини, боја и форма признавање на вештини при играње.Опис : - Рано Појавување на Образовни Учење Montessori Играчки : Развие деца логично размислување способност; Остварување соработка вештини и да се подобри рацете на вештини; Подобрување на способноста да се разликуваат форми и ; Промоција на рака-око координација и стимулирање на сетилните развој; Развивање на мозокот да размислува и да препознаваат различни бои. - Квалитет дрво, висока густина, не-токсични, без мирис, безбедно за вашето дете. - 360° фино полиран, круг и деликатна, мазна и брус-бесплатно. - Светли бои и дизајн може да ги привлече babys внимание и обука нивното признавање за боја. - Може да се развива рака-око координација, фината моторика вештини, боја и форма признавање на вештини при играње. - Блоковите играчка е погодна за 3-6 години деца и е голема загатка играчка.Спецификација : - Материјал : Wood Size Табела : Виножито Играчка : 8.5x15cm/3.35x5.91inch Wood Коњ Круг Мушка : 14.5x17cm/5.71x6.69inch Shape Појавување на Кутија : 10x10x10cm/3.94x3.94x3.94inch Package Вклучува : 1 Парче Виножито Toy1 Парче Дрво Коњ Круг Bead1 Парче Облик на Појавување на Box Note : 1. Ова не е бебе играчка , ве молиме да ги подалеку од дофат на деца за да се избегне јадење.2. Ве молиме оставете малку грешка поради прирачник за мерење.3. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.4. Ви посакувам прекрасен on-line шопинг!.

Кон својствата

- Material:
Wood
Size Chart:
Rainbow Toy:
8.5x15cm/3.35x5.91inch
Wood Horse Round Bead:
14.5x17cm/5.71x6.69inch
Shape Matching Box:
10x10x10cm/3.94x3.94x3.94inch
Package Includes:
1 Piece Rainbow Toy :
1 Piece Wood Horse Round Bead :
1 Piece Shape Matching Box :
1. This is not infant toy , please take away from kids to avoid eating. :
2. Please allow slightly error due to manual measurement. :
3. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
4. Wish you a wonderful on-line shopping! :

Најдобри предлози во категоријата