AC/DC 12V~240V GRT8-B1 Мини Исклучете го Одложи Времето Реле 35mm DIN Железнички Една Функција слободно Време го Одложи Реле Поставени од страна на Панел Knob за Моќ-Исклучување О?

AC/DC 12V~240V GRT8-B1 Мини Исклучете го Одложи Времето Реле 35mm DIN Железнички Една Функција слободно Време го

Достапно за вашата нарачка
DEN 659.76
Залиха:

【Опис на производот】 : Нашата AC/DC 12 V~240 V GRT8-B1 мини исклучете го одложи времето реле е една функција power-off delay реле и време на чекање може да биде прилагодена од панел knob. 【Мини Волумен】 : Оваа единствена функција исклучете го одложи реле со супер мал обем може да се монтира на 35mm DIN железнички. 【Широк Опсег на Задоцнување на】 : Ова 35mm DIN железнички исклучете временско реле има супер широк време на одложување опсег од 0,1 s - 10days. 【LED Индикатор】 : реле работниот статус се означени со LED индикатори. 【Работен Напон】 : работен напон на нашите GRT8-B1 мини исклучување на тајмерот реле е AC/DC 12 V-240 V.Карактеристики : 1. Ова е една функција power-off delay реле и време на чекање може да биде прилагодена од панел knob.2. Супер широк време на одложување опсег од 0,1 s - 10days.3. Со AC/DC 12 V-240 V работен напон.4. Реле работниот статус се означени со LED индикатори.5. Со супер мал волумен, ова реле може да се монтира на 35mm DIN железнички.Спецификација : Функција : Доцнење OFFRated моќ напон : AC/DC 12-240 V (50-60 Hz)Моќ терминал : А1-A2 Power потрошувачка : AC 0.09-3 VA/DC 0.05-1.7 WSetting метод : knob Power индикатор : Зелена LEDDelay range : 0.1 с-10 дена, нормално отворен, нормално closed Setting на точноста : 10%Излезниот контакт : 1 x SPDT, 16 A/AC1, 250 VAC/24 VDCMinimum префрлување моќ : 500m WOutput реле индикација : црвена LEDMechanical живот : 1x107 Reset време : Max 200ms Working температура : -20℃~55℃за Монтажа метод : 35mm DIN rail Mounting надморска височина : ≤2000m Weight : Прибл. 74g/2.6 оз Пакет листа : 1 * Исклучи Доцнењето Реле.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата