uxcell JQC-T78-DC12V-C DC 12V Серпентина SPDT 5P PCB Електромагнетна Енергија Реле Црна 10 Компјутери

uxcell JQC-T78-DC12V-C DC 12V Серпентина SPDT 5P PCB Електромагнетна Енергија Реле Црна 10 Компјутери

Достапно за вашата нарачка
DEN 311.76
Залиха:

Име на производ : PCB Електромагнетна Енергија Реле;Модел : JQC-T78-DC12 V-В. Серпентина Напон : DC 12 V;Контакт Капацитет : 20 A 125 VAC /20 A 14 VDC.Број на Пиновите : 5;Контакт : SPDT.Димензии (Прибл.) : 15 x 12 x 17mm/0.6" x 0.47" x 0.67"(L*W*H) : Боја : Црна.Тежина : 56g;Пакет Содржина : 10 Компјутери PCB Моќ Релеи.Опис : 5pins, SPDT тип, PCB монтажа.Може да се прилагоди автоматски, заштити и да се трансформира на електричното коло.Користи широко во далечинскиот управувач, на комуникација, на автоматски систем за контрола, електронска опрема, итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата