мини печатач Десктоп Термички Етикета Печатач за 4x6 Превозот Пакет за Сите во Една Етикета Создателот 180mm/s Термички Налепница Печатач Max.110mm Хартија Етикетирање на ?

мини печатач Десктоп Термички Етикета Печатач за 4x6 Превозот Пакет за Сите во Една Етикета Создателот 180mm/s

Достапно за вашата нарачка
DEN 9734.40
Залиха:

Висока-брзина на печатење во 180mm/s, кој е најбрзиот меѓу сите најблиските конкуренти кои ќе ги зачувате вашите 2-3 Часа,' време/дневно.Идеален за Печатење етикета Ширина : 1.6" да 4.3" (40mm-110mm) како 4"x6"/4"x4"/4"x2"/3"x2".Можете да печатите од главните апликации како Adobe Areobat PDF формат, кој може да се користи боја термички етикета хартија за печатење на црна содржина.Кога вметнување на топлинска етикета хартија, етикетата страна треба да се соочи.Супер Компатибилност : Лесна работа со Победа 9 X, Win 2000, Победи 2003 Година,Win XP, Победи Vista, Win 7, Win8, Win10, Android, IOS, MACOS.Можете да креирате кориснички labels директно од вашиот компјутер.И разни софтвер за различни системи(Windows : Dlabel, Шанкер; i OS : DLabel, Етикета Печатење, RTRongta; Андроид : Dlabel, Етикета Печатење, Noko Печатење).Печати ја главата со 203dpi резолуција, со јасно печатење квалитет и сигурен перформанси, и ниско ниво на бучава. 50км на глава за печатење живот може да ви послужи долго време да се користи.Max.ширина на печатење на хартија е 110mm, и ефикасен печатење ширина е 108mm.Етикета печатач е поврзан преку USB и BT врска i OS : DLabel, Етикета Печатење, RTRongta; Андроид : Dlabel, Етикета Печатење, Noko Печатење)ја Преземете СТАН, според прирачник за корисникот, Можете да ги користите во склад без компјутер. (САМО BT&USB верзија)Пакет Листа : 1 x Етикета Printer1 x Корисникот Manual Note : ве Молиме овозможи 1 - 3 cm грешка поради прирачник за мерење, Поради разликата помеѓу набљудувачите, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Ви благодариме!Преносни и лесен, удобен да го носат околу, тоа не треба многу простор, едноставна конекција, печатење секаде и во секое време.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата