Зебра ZD500t Термички Трансфер Десктоп Печатач 203 dpi Print Ширина 4 Wifi во Ethernet Паралелно USB ZD50042-T01A00FZ

Зебра ZD500t Термички Трансфер Десктоп Печатач 203 dpi Print Ширина 4 Wifi во Ethernet Паралелно USB ZD50042-T01A00FZ

Достапно за вашата нарачка
DEN 23999.76
Залиха:

Лесен за користење : LCD дисплеј, се поврзува преку Wifi, Bluetooth, Ethernet, Сериски, Паралелни, USB и е компатибилен со медиумите ролни кои имаат 1 во јадрото, макс. дијаметар на 5, и максимална ширина на 4.25 во.Термички Трансфер на Технологија : Бара користење на топлинската лента; така можете да печатите со користење на Директна Термичка технологија која бара употреба на директна термичка медиумите, но не лента е потребно.Натоварени со карактеристики : Брзо печати брзина, иновативни етикета, приемот и tag-предавање способности, и врвен квалитет на печатење за адреса, превозот, мејлинг, датотека папка, баркод, и врзивно етикети, како и името ознаки, стегачи за рака, и приходи.Заштеда на Време и Пари : Max печати брзина од 6 во/сек, 203 dpi, и е Energy Star одобрени.Линк-оперативен СИСТЕМ : Поедноставена далечинско управување алатка за распоредување на големи флоти на принтери низ повеќе локации за одржување, сигурен и смена на печатачи од секаде, во секое време.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата