Alienware 240Hz Гејмерски Монитор 27 Инчен Монитор со FHD (Full HD 1920 x 1080) Дисплеј, IPS Технологија, 1ms Време на Одговор, Месечината Светлина - AW2720HF

Alienware 240Hz Гејмерски Монитор 27 Инчен Монитор со FHD (Full HD 1920 x 1080) Дисплеј, IPS Технологија, 1ms Време

Достапно за вашата нарачка
DEN 4673.76
Залиха:

Широк агол на гледање спектар значи дека цветен покривање е во согласност без разлика од кој агол На екранот се гледа од.Тоа е исто така конструирани за кабелски менаџмент, со брз пристап пристаништа на долната страна и на кабел pass-through во мирување.Вистински бои : Со до 99% s RGB боја опфат, ќе имаат широк спектар на бои во вашиот арсенал.Amd Radeon слободни Sync технологија synchronizes на графичкиот процесор и следење, прикажување на целосна рамки само кога монитор е способен за прикажување на нив. 1ms одговор.Без миење : Дали ќе игра со глава, или во еден агол, ќе видите сите акција јасно со IPS (во авион префрлување) технологија.Contrast Ratio : 1000 : 1.На пиксели може да се промени брзо и да одговорат на новите сликата сигнал бидејќи тоа доаѓа во.Со брзината и квалитетот на сликата на Alienware 27 Гејмерски монитор, доминираат игри во светот со вашиот усовршуваа сплит-вториот реакции кои ќе ви најдобри вашиот противник со молња-брзо не-обемот пред тие дури и не знаат дека ти си таму.Ова е неверојатно важно да се гејмери играат во опасна брзина, и се дава предност во однос играчи помалку добро опремени.Плус, на висина прилагодливи навалите, стожерот и вртливата способности значи ти си секогаш во позиција да игра во твоите најдобри.Во вратат во форма, Alienware воведе Легендата Индустриски Дизајн.Ова го минимизира графички нарушувања како што се кине и артефакти од формирање на екран, овозможувајќи ви да се доживее мајчин refresh стапки до 240 Hz за брза-оган, солза-слободен Графики, кои не бараат кориснички прилагодувања.Удобен следат контролите се лесно да се постигне на десната страна на мониторот, со нова џојстик менија за навигација, брзо и интуитивно.За воведување на нов, ултра-брз Alienware 27 Гејмерски монитор.Тоа е нова, bolder, извајани, универзална, минимални и иконите изразување на Alienware бренд.Тактовата фрек во во 240 Hz мајчин refresh стапка и вистински 1ms време на одговор (со Overdrive во екстремни режим), Овој монитор ви овозможува да видите побрзо.16 ms помеѓу рамки на 240 Hz.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата