Heathyoga ProGrip Не се Лизга Јога Мат со Усогласување Линии, Револуционерна Влажно-Зафат Површината & Еко-Пријателски Материјал, Совршен за Жешка Јога и Bikram, 72X26

Heathyoga ProGrip Не се Лизга Јога Мат со Усогласување Линии, Револуционерна Влажно-Зафат Површината & Еко-Пријателски

Достапно за вашата нарачка
DEN 1319.76
Залиха:

Јога мат не се лизга својства се донесе заедно, дури и посилен стисок кога ќе пот.Интензивна Контрола и да Не се Лизга Материјал : Heathyoga Pro Grip Јога Мат усвојува Полиуретан (СТП) горниот слој, познат по својата голема не се лизга дизајн со одлични перформанси, за да бидете супер безбедно и секогаш во место, дури и кога спроведување на најдлабоките, повеќето комплицирани пози.65 lb (Приближно).Еко-Пријателски и без Мирис : Остане верен на вредностите на користење на еко-пријателски материјали, нашите Жешка Јога Мат користи SGS заверена високо-вршење на материјали на пазарот.Таа, исто така доаѓа со рака за практично складирање.Овој голем јога мат е многу полесни отколку традиционалните гума јога душеци, што го прави многу повеќе преносни кога ќе одите во студиото класи.Голема Големина & мала Тежина : 72"(183cm) x 26" (66cm) за повеќе простор ви треба за јога пракса, Дебелина : 5mm и Тежина : 2.Обидете се оваа суво/влажно-зафат жешка јога мат со уникатен усогласување линии за побезбедно & поедноставно јога пракса!.Имам испотени-влажни прашање за време јога пракса?Досаѓа на мат лизгачки околу цело време?Треба често да се прилагоди на рацете и нозете поради лизгавиот?.Досаѓа на мат лизгачки околу сето време?.Имам испотени-влажни прашање за време јога пракса?.Комбинирање на текстура TPE база, нашите мат обезбедува доволно дебелина за оптимално перница.Специјализираниот Јога Бренд : да Се биде професионален јога производ производител за повеќе од 10 години, ние сме биле и сеуште продолжува да го извор на нашата планета за најдобрите материјали за да се постигне најдобар јога душеци.Совршен за сите видови на јога практики, особено за Bikram, Vinyasa, Ashtanga и Жешка Јога.Треба често да се прилагоди на рацете и нозете поради лизгавиот?.Сега, не било повеќе со Heathyoga Pro Grip Јога Мат!Горниот слој од Полиуретан(СТП), добро познат за неговата не се лизга сопственост, ви дава дури и посилен стисок кога ќе пот.Кога не е во употреба, ве молиме да се тркалаат ова не се лизга јога мат со ПРЕДНАТА СТРАНА СВРТЕНА НАНАДВОР, па како да се задржи на мат стан, кога се одвиваат.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата