Воздушниот Компресор Вентил, 220V 380V 20A Притисок Контролер Switch Нормално Затворен 4 Дупки Напонот Пропис за Замена

Воздушниот Компресор Вентил, 220V 380V 20A Притисок Контролер Switch Нормално Затворен 4 Дупки Напонот Пропис за

Достапно за вашата нарачка
DEN 1024.80
Залиха:

Практична Употреба : се Овозможува широка примена во приватниот работилници, фабрики, многу практични и сигурен.Заштеда на Енергија : Работи совршено во заштеда на електрична енергија и подобрување на ефикасноста на работата, како и корисни.Лесен за Инсталација : Доаѓа со компактни димензии и мала тежина, инсталацијата е многу погодно да се заврши.Висока Точност : Ова воздушниот компресор притисок switch има висока точност напонот пропис и чувствителни одговор.Голема Контрола : Опремени со на и исклучување лост, едноставна операција додава повеќе погодност на контрола.Функција : 1. Висока Точност : Ова воздушниот компресор притисок switch има висока точност напонот пропис и чувствителни одговор.2. Голема Контрола : Опремени со на и исклучување лост, едноставна операција додава повеќе погодност на контрола.3. Заштеда на Енергија : Работи совршено во заштеда на електрична енергија и подобрување на ефикасноста на работата, како и корисни.4. Практична Употреба : се Овозможува широка примена во приватниот работилници, фабрики, многу практични и сигурен.5. Лесен за Инсталација : Доаѓа со компактни димензии и мала тежина, инсталацијата е многу погодно да се заврши.Спецификација : Предмет Тип : Притисок Switch Material : ABS + Aluminium Switch Притисок Спектар 0.5-0.8 MPA (5-8 BAR) (90-120 PSI)Номинална Напон : 220 V 380 VExhaust Цевка : Прибл. 6mm / 0.24 in Contact Метод : Нормално Closed Connector Големина : 12mm / 0.47 во (прибл.), 1/4 inch Outer Дијаметар на Притисок Олеснување Порт : Прибл. 9.5 mm / 0.37 in Maximum Струја : 20 AWorking Притисок : 5-8 KGLife : 80,000 пати.Пакет Листа : 1 x Притисок Switch2 x Притисок Регулирање на Gauge2 x Машки Thread1 x Машки Навој Valve1 x Switch Контрола Valve Note : ве Молиме да користите според параметарот напон.

Кон својствата

Item Type:
Pressure Switch
Material:
ABS + Aluminium
Switch Pressure Range 0.5-0.8MPA (5-8BAR) (90-120PSI) :
Rated Voltage:
220V 380V
Exhaust Pipe:
Approx. 6mm / 0.24in
Contact Method:
Normally Closed
Connector Size:
12mm / 0.47in (approx.), 1/4 inch
Outer Diameter of Pressure Relief Port:
Approx. 9.5mm / 0.37in
Maximum Current:
20A
Working Pressure:
5-8KG
Life:
80,000 times. 
Package List:
1 x Pressure Switch :
2 x Pressure Regulating Gauge :
2 x Male Thread :
1 x Male Threaded Valve :
1 x Switch Control Valve :
Please use according to the parameter voltage. :

Најдобри предлози во категоријата