YLHXYPP Десктоп 58mm Термички Етикета Печатач Жичен бар-код Печатач USB BT Врска Поддршка ESC/ПОС

YLHXYPP Десктоп 58mm Термички Етикета Печатач Жичен бар-код Печатач USB BT Врска Поддршка ESC/ПОС

Достапно за вашата нарачка
DEN 9572.16
Залиха:

Термички печатач, која може да етикета печатач или бар-код, поддржува 58mm ширина на хартијата, 48mm ефикасен печатење ширина.Користете напредно термички direct технологија, која ја елиминира потребата од мастило кертриџ или потрошни, печати јасно и еко-пријателски.Поддршка за USB и BT конекција, компатибилен со Windows XP/7/8/10, Android и i OS.(Linux & Mac OS не support) Опремени интерфејс за пари фиока.Компактен и лесен за поедноставено чување и тренспорт.Ниско ниво на бучава термички печатење, не грижете се, да пречи на другите.Идеален за употреба во логистичка, магацин, угостителски за печатење етикети, бар кодови, QR код, Текст, и др.Боја : Црна , Bluetooth Материјал : ABSPrint Режим : Термички Линија Printing Paper Ширина : 58mm Print Ширина : 48mm Print Густина : 384 dot/line Print Брзина : ≤90mm/спринт Главата Живот : 50 KMInterface : USB + BTRange : ≤10 meter Roll Дијаметар : Max. 30mm Print Команда : ESC/POSCharacter Големина : 24 * 24 point Input Напојување : AC 100-240 V, 50/60 Hz Output Напојување : DC 12 V, 3 ABarcode Тип : CODE39, CODE128 Operating Систем : Android, IOS, Windows XP/7/8/10 Working Температура : 0-50℃(32-122℉)Работна Влажност : 20-85%Температура на Чување : -20-60℃(-4-140℉)Чување Влажност : 5-95%Item Големина на : 11 * 12 * 9.5 cm Item Тежина : 360g/ 12.7 oz Package Листата : 1 * Термички Printer1 * Моќ Cord1 * USB Cable1 * Корисникот Manual Only над пакет содржина, други производи кои не се опфатени.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.долготрајни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата