Sunlite 41048-ДИН LED MR16 Рефлектор Потоп Светлината Место Сијалица, GU5.3 6 Pack Сина 6 pack

Sunlite 41048-ДИН LED MR16 Рефлектор Потоп Светлината Место Сијалица, GU5.3 6 Pack Сина 6 pack

Достапно за вашата нарачка
DEN 1251.60
Залиха:

Оваа Сини LED Mr16 е идеален за партиите, изложбените салони и сценски настани, голем халоген Mr16 замена на сијалица.Овие светилки функција GU5.3 bi-pin, кои лесно може да се вклопи во вашиот песна Осветлување тела или адаптер.LED Mr16 сијалица користи само 3 watts на енергија, заштеда на значителен износ на вашата енергија сметка.LED сијалица чини само $0.36 годишно да работат.Оваа LED сијалица има оперативна живот очекување на до 30, 000 часа пред да има потреба да се замени.Тоа е над 27 години на употреба! (врз основа на 3-часовен ден).Не содржи жива и не ослободување на штетни гасови, па нема потреба да се грижите Ако сијалица паузи и нема потреба за рециклирање како и со CFLs.Ова ДОВЕДЕ Mr16 е идеален за партиите, изложбените салони и сценски настани, голем халоген Mr16 замена на сијалица.Овие светилки функција Gu5.3 bi-pin, кои лесно може да се вклопи во вашиот песна осветлување тела или Адаптер.Оваа LED сијалица има оперативна живот очекување на до 30, 000 часа пред да има потреба да се замени.Тоа е над 27 години на употреба! (врз основа на 3-часовен ден).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата