UEI Тест Инструменти DL389 TRMS Двоен Дисплеј Дигитални Менгеме на Метар

UEI Тест Инструменти DL389 TRMS Двоен Дисплеј Дигитални Менгеме на Метар

Достапно за вашата нарачка
DEN 1058.40
Залиха:

True rms метар со Тип к температурна сонда, тест води, торбичка.Работа светлина, магнет за hands-free операција, монтажни главата, текст џек заклучување за безбедност.Лесно го видите екранот. 750 Vac/1000 Vdc, 4000 F capacitance, 2000 AC/dc.True RMS Метар со Тип К Температурна Сонда, Тест Води, Торбичка.UEi Тест Инструменти со цел DL389 да понуди професионалци повеќето комплетна TRMS менгеме-за метар.Дизајниран за реалниот свет, на DL389 вклучува двоен дисплеј за симултан мерење, работа светлина, позадинско осветлување прикажува, магнетни планината за hands-free операција, корисникот температурна калибрација, изградена-во тест доведе складирање и влез џек заклучување за безбедност.На DL389 мерки 750 VAC/1000 VDC, 400 A АС, Температура, Capacitance, Отпор, Континуитет, Фреквенција, Должност Циклус, и микро-Засилувачи.Безбедност оценет да CATIII 600 V и УЛ одобрени.Комбинираат DL389 со факултативниот CH3 за безбедно и уникатни мерења во тешко да се постигне места.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата