Acer Предатор XB271HU bmiprz 27 WQHD (2560x1440) NVIDIA G-SYNC IPS Монитор, (Display Port & HDMI Порт, 144Hz), Црна

Acer Предатор XB271HU bmiprz 27 WQHD (2560x1440) NVIDIA G-SYNC IPS Монитор, (Display Port & HDMI Порт, 144Hz),

Достапно за вашата нарачка
DEN 11904.00
Залиха:

27 Инчи WQHD (2560 х 1440) широк екран со NVIDIA G SYNC технологија.Освежете го оценувате : 144 Hz (overclocking да 165 Hz) Користење на екранот порта.Време на одговор : 4ms, Пиксели Теренот : 0. 233 millimeter.Flicker помалку технологијата го намалува досадни екран треперење, што може да предизвика замор на очите кога се гледаат на монитор за долги периоди. 2 x 2 W јазик.Осветленост : 350 гнида.Панел технологија : Во авион префрлување (IPS) Технологија.Тилт агол 5° до 35°.Вртливата агол 60°.Максимална прилагодлива Висина 5.91 инчи.Сигнал влезови : 1 x HDMI (V1.4) и 1 x Display port.Агол на гледање : 178° (H)/ 178° (V).Монтажа тип : VESA компатибилност mountable 100 x 100 millimeter.Забелешка : Љубезно се однесуваат на прирачник за корисникот предвидено како PDF прирачник во опис на производот дел.Се зацврсти вашиот seatbelt : Acer е Предатор XB271 HU WQHD прикажување е за да се turbocharge вашиот гејмерски искуство.Овој монитор е комбинација вилица намалувањето спецификации, IPS панел кој поддржува 144 Hz refresh стапка, доставување на неверојатни игри искуство.Исто така, наоѓајќи се NVIDIA G SYNC технологија за да се елиминира екран кинење кои им обезбеди на гејмерите еп игри искуство и да ви помогне да се обезбеди победата.Плус, изградена во око за заштита и ергономија ви овозможи да притиснете напред во битката без замор. (UM.HX1 AA.010).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата