Gibson Soho Дневна Виолетова 16 Парче Dinnerware Сет

Gibson Soho Дневна Виолетова 16 Парче Dinnerware Сет

Достапно за вашата нарачка
DEN 1632.00
Залиха:

16 ПАРЧЕ СЕТ : Јадење сет вклучува 4 вечера плочи, 4 десерт плочи, 4 чинии, и 4 чаши.ИЗДРЖЛИВИ РЕАКТИВЕН ГЛАЗУРА : Секое парче е направен со реактивна глазура за долготрајна употреба.ФОРМАЛНИ ИЛИ НЕФОРМАЛНИ : Совршен за секојдневна употреба, формални или неформални јадење амбиент.Машина за миење на САДОВИ И МИКРОБРАНОВА БЕЗБЕДНО : Микробранова печка и машина за миење садови безбедно што го прави лесно чистење.ОПСЕГ НА ТАБЕЛА ПРИЛАГОДУВАЊА : Погоден за широк спектар на табела settings; Материјал : Stoneware; Вечера плоча дијаметар : 12.75 инчи; Десерт плоча дијаметар : 9 инчи; Сад со дијаметар : 6.25 инчи; Кригла големина : 13 унци.Вашата вечера гостите ќе се восхитувам на презентација на врежана реактивен глазура на stoneware на Gibson Soho Дневна 16-Парче Реактивен Глазура Dinnerware Сет.На 16-парче dishware сет нуди почитувани стил за секоја табела со дизајн кој карактеристики прекрасни бои и впечатливи детали.Оваа dinnerware сет вклучува 4 вечера плочи, 4 десерт плочи, 4 чинии, и 4 чаши.Секој dishware дел е направен да трае со реактивна глазура завршувањето техника.На оваа плоча, сад, и кригла поставите носи убавината на вашиот tabletop, а исто така се машина за миење на садови и микробранова безбедно да се направи лесно чистење.Оваа табела јадење во собата е направен за долгорочната убавина и цврстина за да се обезбеди употреба за многу вечери да дојде.Ова се формални или неформални јадење во собата е совршен контакт со секој вечера по ваш избор.Без разлика повод, ќе ви се допаднат поставување на маса со Gibson Soho Дневна 16-Парче Реактивен Глазура Dinnerware Сет за годините што доаѓаат.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата