Черчил Сина Врба Плочи Чинии, Чаши 20 Парче Dinnerware Сет, Направени во Англија

Черчил Сина Врба Плочи Чинии, Чаши 20 Парче Dinnerware Сет, Направени во Англија

Достапно за вашата нарачка
DEN 3839.76
Залиха:

Quintessential англиски, направени од страна на Черчил Кина 1795, во срцето на англиски Potteries.Еден од Черчил најпознатата и безвременски колекции, Врба раскажува приказна на двајца љубовници се сврте кон doves.Овие парчиња се класичен и подразбира традиционално се чувствуваат дека има направено Врба светски познати.Овој исконски дизајн беше првично се направени во 1818, остри и јасни шема, убава сина боја, мазна текстура.Сет содржи на 4x Вечера Плочи, 4x Страна Плочи, 4x Teacups & Чинии, 4x Овес Чаши.Направени во Англија, грнчарија (англиски ironstone), машина за миење на садови и микробранова безбедно.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата