MSA 10094028 Ултра Елита Целосна Facepiece Респираторните со UID и Јасно Команда Responder, Медиум

MSA 10094028 Ултра Елита Целосна Facepiece Респираторните со UID и Јасно Команда Responder, Медиум

Достапно за вашата нарачка
DEN 19208.16
Залиха:

Пренесува пожарникар името, тим со задача, цилиндар притисок, service-за преостанатото време, се ПОМИНЕ аларми (движење или рачен), термички аларми, состојбата на батеријата, радио конективност, и евакуација потврда.Секоја базна станица може да се следи до 50 пожарникари.Интуитивен и лесен за употреба.Двонасочна евакуација функција.Дека мажите и жените може да работи во безбедноста, и дека тие, нивните семејства и нивните заедници да можат да живеат во здравство низ светот.Основана во 1914, MSA Безбедност Инкорпорирани се развива, произведува и потрошен материјал за безбедност на производи кои се заштитат луѓето и објект инфраструктури.Многу MSA производи се интегрираат комбинација од електроника, механички системи и напредни материјали за да се заштитат корисниците од штетни или опасни по живот ситуации.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата