Morakniv Bushcraft Нож, Црна

Morakniv Bushcraft Нож, Црна

Достапно за вашата нарачка
DEN 825.60
Залиха:

Фиксна-сечилото на нож со остар жилет 1/8 инчи (3.2 mm) дебела јаглероден челик сечилото со волфрам DLC анти-корозивни црна слој.Должина на ножот : 4.3 инчи (109 mm); Сечилото дебелина : 0.125 инчен (3.2 mm); Вкупната должина на : 9.1 инчи (232 mm); Тежина w/обвивка : 5.7 оз. (162 g).'Рбетот на сечилото е земјата, особено за употреба со оган стартер (не се вклучени).Ергономски се справи со high-триење гума зафат дава чувство на контрола, да се направи работата полесна, како да нож беа продолжување на вашата страна.Црна пластична обвивка со појас јамка држи нож безбедно на вашата страна; 1-година производителот.Со жилет-остар, burly 1/8-инчен (3. 2 mm) дебела јаглероден челик сечилото се третира со волфрам DLC анти-корозивни црна слој, на Morakniv Bushcraft саѓи Нож ќе биде еден од најсилните и повеќето сигурен ножеви ќе сопствени.Morakniv ножеви изработени од високо јаглероден челик се постигне висока цврстина, изостри лесно и се исклучително тешки.Висок јаглерод челици се приоритетни во апликациите што побарувачката издржливост и чести regrinding.Материјалот е потешко отколку од не ' рѓосувачки челик, овозможувајќи да се преземат поостри раб.Сечилото е annealed да 56-58 HRC за подобро да го издржат стресот на сечилото кога batoning.На работ агол е затоа малку поголема (приближно 27 степени) за подобро да го издржат груба третман.На Scandi мелење спречува нож од лизгање исклучување лесно и каснувања во површини без да се заглавени и 4. 3-инчен (109 mm) долги сечилото е лесно да се оцртува со.'Рбетот на сечилото е риџ-земјата, така што тоа може да се користи со оган стартер (не се вклучени).На ергономски се справи со карактеристики на високо-триење гума зафат што дава чувство на контрола.Вклучени пластична обвивка обезбедува нож во место и карактеристиките на појас јамка за да се задржи на вашиот side.Net тежина (вклучувајќи обвивка) 5. 7 мл. (162 g).За да ги одврати корозија, чисти и избрише јаглерод ножеви сува и масло на сечилото по секоја употреба.Ограничен живот на производителот .Направени во Шведска.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата