Haokiang USB 3.0 7+6 13Pin Slimline SATA Кабел Индикатор за Лаптоп е DVD/CD-ROM-от и HDD Caddy се Вози Адаптер - 15CM/6inch

Haokiang USB 3.0 7+6 13Pin Slimline SATA Кабел Индикатор за Лаптоп е DVD/CD-ROM-от и HDD Caddy се Вози Адаптер

Достапно за вашата нарачка
DEN 239.76
Залиха:

Поврзете 7+6pin Slimline SATA оптички диск на компјутер преку USB порта за лесно тест и за пренос на податоци; Поддршка на било кој Slimline SATA CD/DVD оптички диск; USB 2.0 интерфејс, поддршка plug and play и Топло замена; Поддршка на USB 2.0 со голема брзина 480 Mbps и со полна брзина 12 Mbps;.Интерфејс : USB3.Од 0 до 7+6 13pin Slimline Sata приклучок, поврзете внатрешен SATA оптички диск однадвор, ги конвертирате вашите тенок DVD диск за преносни USB диск веднаш.Plug and play , Лесно да се инсталира.Без надворешна сила бара, Нема возач потребни во XP/windows 7 и Mac OSX или повеќе hight,Подигнете од надворешен диск способност.Usb за да sata адаптер за поддршка : SATA DVD диск од лап-топ компјутери и 2 хард диск caddy.Answer : ___________________________ Note : slimline sata кабел само се вклопува SLIMLINE SATA 13 Игли се вози од лаптопи, НЕ одговара на оптички диск од десктоп КОМПЈУТЕР.На хард дискот не е вклучена.USB 3.0 7+6 13 Pin Тенок SATA Кабел за Лаптоп DVD CD ЧУДНИ Оптички Bay за 2 HDD Caddy Овој USB 3.0 да 13 Pin Женски Адаптер е најновата трета генерација на производот, помали, полесни и поцврсти.Тоа е толку практично, моќен и лесен за да работи нормално.USB3.Од 0 до SATA Спецификации : 1.Влезни порти : 1x USB 3.0 2.Излезни портови : 1x 7+6pin Slimline SATA 3.Димензии : 12.7 mm x 9.5 mm 4. Должина : 15cm (Прибл.) SATA Карактеристики : - Поврзете 7+6pin Slimline SATA оптички диск на компјутер преку USB порта за лесно тест и податоци transfe; - Поддршка на било кој Slimline SATA CD/DVD оптички диск - USB 3.0 интерфејс, поддршка plug and play и Топла-замена - Поддршка за USB 3.0 супер брзина - во Согласност со serial ATA спецификација ревизија 2.0 и 1.0 - Еден USB 3.0 тип, еден машки и еден 7+6pin SATA женски конектори се достапни - USB автобус моќ на владата, без надворешна сила бара - Без возачот потребни за било кој оперативен СИСТЕМ - Мали димензии, мала тежина, многу удобен за носење, лесно да го инсталирате - Добар Безбедност : Off-line заштита на податоците, добра безбедност - Добар Компатибилен : Може да се користи во мулти плоча размена на податоци - Хардвер Барање : КОМПЈУТЕР со USB порт - Едноставна Операција : Нема потреба напојување - Оперативен Систем : Win XP/Vista/Win7 - Боја : Црна Пакет : 1 x USB 3.0 до 13 Pin Адаптер од SATA Кабел.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата