Паркер V Серија не 'Рѓосувачки Челик 316 Игла Вентил, Внатрешно, Рака на Воланот, PCTFE Падна Матични, 1/4 NPT Женски

Паркер V Серија не 'Рѓосувачки Челик 316 Игла Вентил, Внатрешно, Рака на Воланот, PCTFE Падна Матични, 1/4 NPT

Достапно за вашата нарачка
DEN 5158.32
Залиха:

Нерѓосувачки челик 316 за сила и отпорност на корозија.Најлон 6/6 рака на воланот за мала тежина, сила и отпорност на корозија од повеќето хемикалии и растворувачи.PCTFE-падна матични за тесни shut-off и груба регулирање на течности и гасови.Внатрешно вентил за поврзување на две цевки се случува во иста насока.Женски NPT теми за употреба со машки навој за цевки.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата