Belkin Ултра HD High Speed HDMI Кабел (2018) – 3.3 ft/1m 4K HDMI Кабел, Поддржува 4K/120Hz и 8K/60Hz, Dolby Визија/HDR 10 Компатибилни, 48Gbps

Belkin Ултра HD High Speed HDMI Кабел (2018) – 3.3 ft/1m 4K HDMI Кабел, Поддржува 4K/120Hz и 8K/60Hz, Dolby Визија/HDR

Достапно за вашата нарачка
DEN 1251.36
Залиха:

На Belkin Разлика : Пионер во технологијата и иновациите за над 35 години.Поддржува 4 K/120 Hz резолуција и рамка стапки; пренос на брзини до 48 Gbps; Dolby Визија и HDR 10 компатибилни.Иднина-докажале за поддршка на 8 K/60 Hz, резолуции и рамка стапки.Користење со најновите HDTVs, стриминг уреди, конзоли, Blu-ray плеери, проектори и повеќе.Уживајте во најголем извонредно гледање искуство со 4 K HDR дигитални видео и мулти-канал digital audio.Гледање ТВ емисии, филмови и видео игри во највисоката резолуција со неверојатен степен на осветл.Содржината е се повеќе направени во Dolby визија со многу од вашите омилени филмови и ТВ емисии веќе достапни во подобрување на длабочина и реализам на Dolby визија.Завиткани во зајакнат јакна, овој кабел е издржливи и сигурни.Да се доживее Dolby визија целосно, ќе треба секој линк во вашиот гледање синџир да се Dolby визија компатибилни, од стриминг уреди да сте a/V ресивер и HDMI кабелот што ги спојува.Усвоените трговски Марки HDMI, HDMI High-Definition Multimedia Interface, и HDMI Логото се трговски марки или регистрирани трговски марки на HDMI Лиценцирање Администратор, во Соединетите Држави и други земји.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата