Welsun GY6.35 LED Сијалица 6W AC/DC 12-24V (50W Халоген Светилки Еквивалент) G6.35 База,3000K/6000K Не-Dimmable (Пакет 10) (Боја : Топло Бела)

Welsun GY6.35 LED Сијалица 6W AC/DC 12-24V (50W Халоген Светилки Еквивалент) G6.35 База,3000K/6000K Не-Dimmable

Достапно за вашата нарачка
DEN 1261.68
Залиха:

GY6.35 сијалица може да работи и во рамките на опсег од AC/DC12-24 V.Користи подобро електронски компоненти од обичните 12 V 24 V GY6.35 светилки да работат поефикасно и stably. 6 W 120 LED 5730 SMD Кул white6500k топло бела 3000k.големина : diameter20mm должина 85mm.GY6.35 LED Сијалица 6 W AC/DC 12-24 V (50 W Халоген Светилки Еквивалент) G6.35 База,3000 K/6000 K Не-Dimmable (Пакет 10), ПРЕДВОДЕНА GY6.35 led светилка модел : 5730 SMDled количина : 120 ledspower : 6wluminance : 500-550lmlight Агол : 360input напон : AC/DC12 V-24 Vcolor : Кул white6500k топло бела 3000ksize : diameter20mm должина 85mm Unique Напон Design We користат повисоки дизајн стандарди,во споредба со заеднички GY6.35 светилки само поддршка 12 V 24 Vinput напон,влезниот напон на GY6.35 сијалица е AC/DC12 V-24 V,еден од најдобрите GY6.35 светилки на пазарот.Еко-Friendly This производ е покриен со висока transmittance силика гел и употреба 120 компјутери Висока Осветленост 5730 Smd Led диоди.Внимателно одбрани висока чистота, ослободен од нечистотии, зелена силика гел, не содржат штетни материи, термички перформанси и светлина пренос претставата е многу добар.Ефикасно намалување на светлината слабеењето.Енергија Saving GY6.35 LED сијалица користите само 6 W енергија,која може совршено да го замени 50-60 W халоген сијалица.Номинална на 30.000 часа,намалување на led сијалица замена на фреквенција.Широко Application Perfect употреба во Под-counter Светла,Таванот Светла,Pendant Светла,Под кабинет Осветлување,Акцентот Светла,Пак Светла,Биро/Табела Светилки,Плакарот Светло,Дисплеј и Пејсажи Осветлување.Доверба Guarantee Free 2-годишно неограничена гаранција е понуден за нашите клиенти.Ако поради некоја причина не сте задоволни со било кој производ од нас,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас и ќе се потрудиме да го реши вашиот проблем побрзо!Безбедност Напомена : ве Молиме имајте на ум ова е низок напон GY6.35 LED сијалица.Бидете сигурни дека сте со користење на соодветен трансформатор.0.79 инчи дијаметар,3.35 инчи должина,бидете сигурни дека големина одговара на вашите тела пред да купите.Бидејќи моќта на секоја ПРЕДВОДЕНА е само 1/10 од халоген сијалица.Ако LED сијаличката трепка,ве молиме проверете дали сте со користење на повеќе трансформатори,и да се поврзете.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата