Commercial 400A АС/DC Менгеме Метар, Точно RMS, 4000 Count

Commercial 400A АС/DC Менгеме Метар, Точно RMS, 4000 Count

Достапно за вашата нарачка
DEN 1175.76
Залиха:

Рачни менгеме метар за преземање на напон и фреквенција мерења.Компактна големина го прави лесно да пристапите тешко да се постигне места и прегради; вклопува во џеб или алатка појас.Брои до 4.000 лица. Позадинско осветлување на LCD дисплеј за прикажување на и пристап до мрежата.True RMS; CATIII 600 V; NCV тест; 600 V AC/DC, 400 A АС/DC; и Вид К мерење температура.Вклучени компоненти : тест води, за носење, температурна сонда, температурна сонда конектор, две 1.5 V AAA батерии, упатство.Еден Бренд.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата