L-Com Глобалната Поврзаност - BPF900A - 900 MHz Ултра Висока П 4-Пол Отворено Bandpass Филтер, Полн Бенд

L-Com Глобалната Поврзаност - BPF900A - 900 MHz Ултра Висока П 4-Пол Отворено Bandpass Филтер, Полн Бенд

Достапно за вашата нарачка
DEN 2785.20
Залиха:

Линкот 900 MHz 4-Пол Ултра-Висок П целосна бенд филтер е дизајниран за целосна бенд апликации.Линкот 900 MHz 4-Пол Ултра-Висок П целосна бенд филтер е дизајниран за целосна бенд applications.By намалување на пречки надвор од 915 MHz бенд како што се мобилните и страничење сигнали, подобрени перформанси во бучни околини може да се постигне.На BPF900 серија филтри се идеални за употреба со 902-928 MHz ISM бенд апликации, како и 900 MHz RFID апликации.Овој филтер се одликува со солиден алуминиумска конструкција.За надворешна употреба изберете BPF900 A.Карактеристики се Идеални за 902-928 MHz ISM бенд апликации Индустриски Одделение Солиден Алуминиум Водоотпорна Конструкција за Надворешна или Внатрешна Употреба Ултра Ниска Вметнување на Косата (0.5 d B номинална) Ултра-Висок Квалитет Микробранова Празнина Филтер Апликација ISM/GSM RF SCADA RFID ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Овој производ може да ве изложи на хемикалии вклучувајќи phthalates, која е позната на Државата Калифорнија да предизвикаат рак и вродени малформации или други репродуктивни штета.За повеќе информации, одете на Количина/ Uom 1 Едни со Максимална Големина (Hx Wx D) 2.9 .9 Фреквентен Опсег 902-928 MHz Температурата на работа Спектар -40-85 сте C Максимална Моќност 50 W RF Конектори N Женски.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата