Polaroid Оригинали Инстант Филмот Црно-Бел Филм за I-ТИП, Бела (4669),8x10

Polaroid Оригинали Инстант Филмот Црно-Бел Филм за I-ТИП, Бела (4669),8x10

Достапно за вашата нарачка
DEN 407.76
Залиха:

Црно-бел филм : Polaroid инстант B&W филм за I-тип на камери со 8 класична икона бела врамени фотографии во Црно-бело.Класичен обновено : класичен филм се враќа со нова формула исклучиво за I-тип на камери.Таа користи polaroid најновиот хемија за да обезбеди побогат бои, Звуци, и контрастот.I-тип на филм не е компатибилен со гроздобер Polaroid камери.Таа светлина до : Polaroid инстант филм сака светлина.На повеќе светлина во вашиот шут, толку подобро вашиот фото ќе испаднат.Секогаш се пука во светлина или користете блицот на камерата.Се развиваат : сите фотографии се појави празно во прв план.Фотографиите се развие во рок од 5 - 10 минути.Shield фотографии од светлината и место нив надолу како тие се развиваат.Креирање : секоја слика што се создаде е богата текстура и уникатен.Непредвидливи, несовршени, и невозможно да се репродуцира.Продавница разладени : температурата влијае на тоа како на филм работи така да тоа се чуваат разладени во фрижидер, не замрзне.Polaroid I-тип филмот е класичен Polaroid формат знаете и љубов, но ажурирани за современиот свет.Секој Polaroid камера за потребите на филмот и на нашиот нов I-тип филм работи исклучиво со I-тип на камери, вклучувајќи го и нов чекор 2 и чекор+.I-тип филм користи Polaroid најновиот хемија за да обезбеди побогат бои, звуци, и контрасти да се создаде класична единствен резултат.И за разлика од стандардните филм за гроздобер Polaroid модели, I-тип филмот е батеријата-free, што значи дека е полесно на паричникот и подобро за планетата.Еден пакет со 8 фотографии од I-тип боја инстант филм компатибилен со Polaroid I-тип на камери.Формат : 4. 2" x 3. 5" (107 mm x 88 mm).слика област : 3. 1" x 3. 1" (79 mm x 79 mm).развојот време е 10-15 минути.I-тип на филм не е компатибилен со гроздобер Polaroid камери.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата