Сите Облечени 00280 Нерѓосувачки Челик Служат Лента со 13-инчен Пица-Бејкер Камен Вметнете и Пица Машина, Сребро.

Сите Облечени 00280 Нерѓосувачки Челик Служат Лента со 13-инчен Пица-Бејкер Камен Вметнете и Пица Машина, Сребро.

Достапно за вашата нарачка
DEN 3599.76
Залиха:

Пица камен е направен од porous soapstone дека фитили далеку влага; служат послужавник и машина се направени од издржлив нерѓосувачки челик.Обезбедени со riveted нерѓосувачки челик се справува и да се спречи намалувањето или одлевање.Движење-да садови бренд за професионални готвачи и страствен дома готвачи слично.Безбедно да се користи во рерна или бројлери (до 600°F) и машина за миење на садови.Секој сака пица.И со овој пица-одлуки за полнење, сите ќе сакаат правење на пица само како многу.На пица камен е направен од soapstone, мека, сунѓерести камен што фитили далеку вишокот на вода честички од тестото, оставајќи deliciously хрупкави кора, исто како што ќе се добие од традиционалните дрвени-отпуштен рерна.Служат фах се направени од издржлив нерѓосувачки челик, така што ќе го задржи својот стан тркалезна форма.Неговите цврсти riveted се справува го прават тоа полесно да се повлече вашата пица вади од рерна.Употребата на придружна ротари машина, исто така направен од нерѓосувачки челик, за парче и presto, вашата кујна е сега вашиот омилен пицерија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата