Wedgwood Oberon 5 Парче Место На Поставување

Wedgwood Oberon 5 Парче Место На Поставување

Достапно за вашата нарачка
DEN 2943.84
Залиха:

Вклучува 1 вечера плоча, 1 салата/десерт плоча, 1 леб и путер плоча, и teacup и чинијата.Машина за миење садови, Ладилник, и Фурна Безбедно.Заградени со нега на летокот.Направен во Индонезија.Воведено во 1992 година. Се одликува со волшебно chinoiserie граница на бледо мудрец зелена со црвена акцент граничи со тенок бендови на слонова коска и црна.Комплементарна акцент парчиња се вртат со винова лоза и излив на флора.Rimmed во 22-karat злато.5 парче место на поставување вклучува 1 вечера плоча, 1 салата/десерт плоча. 1 леб и путер плоча, teacup и чинијата.Вечера Плоча 10.75"Салата Чинија 8"Леб и Путер Плоча 6"Чај Чинијата 6"Teacup 5 унца капацитет Вклучени во Март 2009 година, на Пролет Мода Издание на Vogue како dinnerware изборот на Првата Дама Мишел Обама, Oberon Колекција се карактеризира со безвременски елеганција и модерен стил.На Oberon Колекција се украсени со волшебно chinoiserie граница на бледо мудрец зелена со црвени акценти, кој лозата мотиви и паѓа на флора.Rimmed со lustrous 22-karat злато, Oberon е dinnerware колекција со вистински Претседателските орган.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата