Sunco Осветлување 16 Пакет Гроздобер LED Lumiled Светилки, 60W Еквивалент 8.5 W, 800LM, Dimmable ST64 Филамент бел ден Делукс 6000K, E26 Медиум База Светилки Висока Осветленост чисто Стакло ?

Sunco Осветлување 16 Пакет Гроздобер LED Lumiled Светилки, 60W Еквивалент 8.5 W, 800LM, Dimmable ST64 Филамент

Достапно за вашата нарачка
DEN 1079.76
Залиха:

Sunco ST64 Филамент LED светилки со нивните гроздобер Lumiled стил се идеални во секој светлина тела кои можат да ја покажат на висока технологија LED Филамент внатрешноста на трајни, стакло домување. ✅ SUNCO БЕНЕФИЦИИ - 5-годишна Гаранција!Sunco со гордост се базирани во САД, понудата на квалитетни производи по пристапни цени се поддржани од индустријата-водечки гаранции и познавања на специјалистите за поддршка. Во оваа скала, 100 е најблиску до сончева светлина.Тоа е зошто тоа се гледа многу често во pendant светилки, разговор таванот светла, string светла, gooseneck светлина тела, и модерна лустери.Боја Рендерирање Индекс е означен со скала од 0-100 и напишана како CRI 80 или CRI 90. ✅ УЛ ЗАВЕРЕНА & TITLE во СОГЛАСНОСТ 20 - Ние ги почитуваат највисоките стандарди за сите наши производи со тестирање секој производ за оптимални перформанси и безбедност.Најдобрите Dimmable ST64 LED Сијалица E26 База. ✅ DIMMABLE - Лесна затемнување способности (10%-100% ) за да одговараат на секој расположение или декор. ✅ Идеален апликации вклучуваат ресторани, хотели, светилки, изложени тела, ѕидни светилки, привезоци, и string светла.Да!Можете да користите компатибилен dimmer да затемнете оваа ST64 LED сијалица од 100% -10% за прилагодување на изгледот и чувството на вашата соба.Ова го вклучува видот на сатурација најде во дворови, patios, пешачки патеки, во близина на гаражи, и во хоризонтален осветлување или други отворено места каде дожд и други течности ќе имаат директен контакт со производот.Намалување на нивото на потрошувачка на енергија веднаш (до 85%), со конвертирање на LED.Она што е CRI или боја рендерирање?.Каде можам да го користите Sunco ST64 Филамент LED Сијалица?.На CRI помага да се обезбеди природна боја, која температура на бојата можете да изберете.Е оваа сијалица водоотпорен?ST64 LED Светилки со Вжарено се дизајнирани за надворешни употреба.Прашина-тесни изградба ви обезбедува со сигурен светлина во било кој временски услови.Е оваа крушка dimmable?. ✅ ВОДООТПОРЕН - Нашите LED ST64 светилки се водоотпорна и може да се застане на елементи.Висок CRI обезбедува извонредно визуелно искуство да се направи на бои во вашиот простор светли и живописни додека accenting текстури.Опсег на CRI 80-100 се смета за производство точна репрезентација на објектот е боја и текстура.Можете исто така да ја користите во дневната соба или спалната соба светилки и ѕидот sconces.Sunco е Led диоди се на одржлив избор нуди подолг животен век отколку традиционалните светилки (халоген, блескаво, флуоресцентни) за да се намали одржување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата