Lenox Пеперутка Ливада 18-Парче Празник Dinnerware Сет

Lenox Пеперутка Ливада 18-Парче Празник Dinnerware Сет

Достапно за вашата нарачка
DEN 3799.44
Залиха:

Она што е Вклучено : Шест (6) 11 инчен Вечера Плочи, Шест (6) 9 инчен Акцент Плочи, Шест (6) 12 унца Чаши.Кршење на замена програма.Материјал : Бел Порцелан.Машина за миење на садови и Микробранова безбедно.Увезени.Направена Од Порцелан.Машина За Миење Садови Безбедно.Микробранова Безбедно.Покриени преку Lenox Замена за Ветување.Дел од бестселерот Пеперутка Ливада Колекција, оваа бела керамички dinnerware сет карактеристики нежно scalloped рабови и деликатна насликани сцени од lush цвеќиња.Во Lenox, ние се стремиме да се направи секојдневните моменти во вашиот живот малку повеќе посебни.Инспириран од наследство и се наменети за сега, ние донесе богата историја на изработка на современото живеење.Ние сме биле дел од домовите на над 130 години.Секој пат кога ќе купат Lenox, ќе се купуваат разноврсна и безвременски парче направена со нашиот век-долго заложба за квалитет, мајсторство и убавина.Без разлика дали сте собирање на семејството на вечера, грабање на полноќно снек за себе пред ТВ или да се има пријатели во текот, Lenox е за вистински моменти кои минатата на производи кои се наменети за живеење.Поставување на вашата маса за сезоната со Пеперутка Ливада Празник.Дел од нашите најдобри-продажба на колекцијата, овој асортиман карактеристики убави пеперутки, сезонски цвеќиња и свети sprigs да се донесе жив vibrance на вашиот специјални настани.Направена од издржлив порцелан, оваа збирка е и машина за миење на садови и микробранова безбедно за дополнителна погодност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата