Електроника-Салон 4 DPDT Сигнал Реле Модул Одбор, 24V DC Верзија, за Arduino Малина-Пи 8051 СЛ.

Електроника-Салон 4 DPDT Сигнал Реле Модул Одбор, 24V DC Верзија, за Arduino Малина-Пи 8051 СЛ.

Достапно за вашата нарачка
DEN 551.76
Залиха:

4 DPDT сигнал реле модул.TAKAMISAWA RY24 W-К висок квалитет релеи, префрлете се во контакт материјал - злато шалче сребро-паладиум.Darlington транзистори кола вози реле калем, LED индикатор за секој реле канал.Висок квалитет на завртка терминал блок.FR-4 стаклени влакна PCB, dual бакар слоеви.Datasheet : https : //images-na.ssl-images-/images/I/91 Ml0 Tph-r L.pdf.August-24, 2018, надградба на верзија 2.04 DPDT сигнал реле модул.TAKAMISAWA RY24 W-К висок квалитет релеи, префрлете се во контакт материјал - злато шалче сребро-паладиум.Darlington транзистори кола вози реле калем, LED индикатор за секој реле канал.Висок квалитет на завртка терминал блок.FR-4 стаклени влакна PCB, dual бакар слоеви.Димензии : L72.5мм х W80mm x H18.1mm Оперативен Напон / Current (VCC) : 16.8 да 31.2 VDC / 80m A(во 24 VDC).Контрола на јачина на напон (ВО-X) : 0 V - 0.5 Vdc (ниско ниво), реле не акција. 2.5 V - 24 Vdc (на високо ниво), реле акција.Излез (реле switch) контакт оценка за секој прекинувач : За AC, 120 VAC / 0.5 Amp За ВАШИНГТОН, 24 VDC / 1.0 Amp The точка бр хартија спецификации, пред да купите ве молиме симнете во PDF datasheet : https : //images-na.ssl-images-/images/I/91 Ml0 Tph-r L.pdf.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата