Ебам Тешки Тактички Подигање Перница Sock

Ебам Тешки Тактички Подигање Перница Sock

Достапно за вашата нарачка
DEN 599.76
Залиха:

Подигнете Sock Висина - Седи средината на листот за дополнителна заштита и топлина.УШТЕ НАПРАВЕНИ ВО ВЕРМОНТ, САД.Ние активно работиме со нашите добавувачи на изворот на повеќе рециклирани најлон, па ние може да се вклучат низ нашите производни линии.Точно Лесна технологија овозможува за undetectable цвест фузија за Ултра-мазна, невидливи се чувствуваат.За жал, тоа е тешко материјал во нашите влакна се меша да се замени со рециклиран алтернатива.МАТЕРИЈАЛИ ВО НАШАТА ЧОРАПИ.Користење на REPREVE наместо на богородица најлон ни овозможува да се надомести употреба на сурова нафта, бензен, cyclohexane, и други штетни јаглеводороди кои се вклучени во производството на богородица влакна.Кога станува збор за синтетика, ние сме пред се фокусирани на конвертирање на богородица најлон и полиестер да се рециклираат алтернативи.До денес, nylons генерирани од пред-потрошувачки отпад материјал се одржи до и против нашата издржливост барања, но ние би сакале да се најдете подеднакво добар извор на post-consumer рециклирани најлон или предиво, кои се вклопуваат и двете пред и пост-потрошувачите најлон.Густа, еластични тери јамка амортизирање го опкружува теле, нога дното, на рацете и нозете. Тоа е под овие услови кои ние дизајн, тестирање и производство на нашите чорапи.Здрав придружник.Армирано-пети и пета за зголемување на издржливост.Како што би очекувале, ние сме активно истражување и тестирање на нови влакна и предиво мешавини кои не се појавуваат во нашите сегашни производи.На кратко, со користење на рециклирани најлон conserves енергија и вода и ја намалува емисијата на стакленички гасови од производството.Додека ние се обидуваме да се намали нашата употреба на богородица најлон во нашите производи, рециклиран најлон само изнесува 4% од нашите најлон потрошувачка минатата година.Иако уделот на пазарот за RWS е само проценува на ~1% од глобалното производство на волна, бројот на овластени извори има значително порасна во текот на последните неколку години.По толку многу децении зошто ние се уште поврзана секој пар на нашите чорапи тука во Вермонт?Ние не го правиме тоа затоа што тоа е лесна работа да се направи—ние го правиме тоа затоа што тоа е вистинската работа да се направи.Ние ги користиме REPREVE, најлонска 6 влакна направени од пред-потрошувачите индустриски отпад, кои инаку би се landfilled или downcycled.Midweight со Перница — топол и исклучително удобно избор кога условите на побарувачката на тоа, оваа казна се измери плетени sock обезбедува средината на ниво перница густина под ногата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата