LUOYIMAO РБС-25 DA 25A 3-32V DC / 24-380V AC Цврста Состојба Реле и Топлина Мијалник

LUOYIMAO РБС-25 DA 25A 3-32V DC / 24-380V AC Цврста Состојба Реле и Топлина Мијалник

Достапно за вашата нарачка
DEN 311.76
Залиха:

Тип : 25 A; Земја на Производство : КИНА.Главната Боја : Како На Сликата Покажува.Модел : РБС-25 DA.Пакет Содржина : 1 x Цврста Состојба Реле(во рамките на топлина мијалник).Материјал : Алуминиум, Електрично Делови; Нето Тежина : 199g.Боја : РБС-25 DA Функција : 1. Висока сигурност, висока ефикасност и долг животен век. 2. Без електрична искра, без шум и без контакт. 3. Парична казна електро магнетни пречки, висока чувствителност и брзо преклопни брзина . 4. Ниско ниво диск напон и струја. 5. Уникатна форма и роман структура. 6. Особено погоден за корозија, влага, прашина отпорни и други сурови средини. 7. Широко се користи во многу автоматски системи за контрола.Спецификација : Главна Боја : Светло Сива Оценет Оптоварување Тековната : 25 A Земја на Производство : КИНА Модел : РБС-25 DA Излезен Напон : 24-380 V AC Влезен Напон : 3-32 V DC Пакет Содржина : 1 x Цврста Состојба Реле РБС-25 DA 1 x Топлина Мијалник。Материјал : Алуминиум, Електрично Делови; Нето Тежина : 199g。Пакет Содржина : 1 x Цврста Состојба Реле(во рамките на топлина мијалник).

Кон својствата

Main Color:
Light Gray
Rated Load Current:
25A Country of Manufacture
Output Voltage :
24-380V AC Input Voltage
Material:
Aluminum, Electric Parts; Net Weight
Package Content:
1 x Solid State Relay(within heat sink)

Најдобри предлози во категоријата