WonderFil Специјализирани Теми Konfetti Тема Божиќ Црвена, 50wt двојно gassed Египетски памук

WonderFil Специјализирани Теми Konfetti Тема Божиќ Црвена, 50wt двојно gassed Египетски памук

Достапно за вашата нарачка
DEN 181.20
Залиха:

Konfetti од Wonder Fil Специјализирани Теми е 50wt, 3-ply двојно-gassed и mercerized Египетски памук со gorgeously мека, чиста, и lustrous заврши.Процесот на двојно gassing вклучува горење исклучите lint од нишката два пати, што резултира во многу помек и почиста заврши.Ослободени од било каков вид на восок или слој, кој може да предизвика изгради во машини, оваа супер ниска lint темата е популарен избор за quilting и longarming поради својот квалитет заврши и ниска големо.Најдобри користи за Konfetti вклучуваат quilting, longarming, нишка сликарство, памук, чипка, serger, везови, рака piecing, машина апликација, piecing, слободно движење quilting.Се продаваат по 1094 дворот (1000 метри) гајтанот и достапни во 60 цврсти бои.Wonder Fil Специјализирани Теми Konfetti Тема Божиќ Црвено.Konfetti е 50wt, 3-ply двојно-gassed и mercerized Египетски памук со gorgeously мека, чиста, и lustrous заврши.Ослободени од било каков вид на восок или слој, кој може да предизвика изгради во машини, оваа супер ниска lint темата е популарен избор за quilting и longarming поради својот квалитет заврши и ниска големо.Достапни во 60 убави цврсти бои.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата