Corelle Ручек Чинија, 8 Парчиња, Зима Мраз Бела

Corelle Ручек Чинија, 8 Парчиња, Зима Мраз Бела

Достапно за вашата нарачка
DEN 1518.72
Залиха:

Сет вклучува 8 ручек плочи.Нова, светла и класичен, оваа Бела dinnerware е разноврсна како што е безвременски.Пар со други зима Мраз Бела чинии и чаши или со боја на парчиња.Ништо-друго-како-тоа, triple-layer-силна стаклени чинии и чаши високо спротивстави на чипови и пукнатини.Лесен и лесно да се справи.Ултра-хигиенски, не-porous и лесен-за-чистење.Магацинот compactly, зема половина на простор од керамички садови.Машина за миење садови, микробранова печка и загреана-фурна безбедно.Направена со гордост во Corning, Њујорк. 3-Година ограничена.Во поговорката-со-сè класичен Бел, овие ручек плочи ве однесе од секојдневните оброци за повик дојде на средби за посебни прилики.Слој нив со бои и модели од други омилени парчиња.Тие нека земе храна центарот на вниманието и да ви даде празно платно за сезонски допира.Сет вклучува 8 ручек плочи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата