SHIMANO XT RT-MT800-L Centerlock Disc Роторот со Надворешни Lockring

SHIMANO XT RT-MT800-L Centerlock Disc Роторот со Надворешни Lockring

Достапно за вашата нарачка
DEN 1534.80
Залиха:

Материјал : [роторот] челик, [превозникот] алуминиум.Прилог Тип : centerlock.Компатибилност : centerlock тркала.Дијаметар : 140mm, 160mm, 180mm, 203mm.Тврди Тежина : [140mm] 3.1 оз (89g), [160mm] 3.8 оз (108g), [180mm] 4.6 оз (131g), [203mm] 5.2 оз (147g).Велосипед прогресија е фалсификување напред со полна брзина за некое време сега, и со сите напредок можеме да видиме во велосипед геометрија, велосипедистите решавањето на патеката е побрз од било кога.Иако ова сигурно не е добро кога ќе имам на трага за себе си и ти си резервации во banked berms, тоа исто така значи мораш да бирате во можност да се запре на ученикот, треба да излезе на алпинист се работи својот пат до патеката.Shimano XT е RT-MT800 Centerlock Disc Rotors се направени за да го направат токму тоа, со Мраз Технологија и подлабоко диск област за да управувате со топлина од сите челик роторот може по сопствена.Оваа техника е комбинација на алуминиум поклопена од челик екстензии за да се обезбеди подобро дисипација на топлина.Оваа роторот е тогаш спарени до алуминиум превозникот, која понатаму cools работи надолу.Оваа година верзија реклами во заострените перка за да помогне да се зголеми на топлина дисипација, и да се намали исчезнат, ќе се овозможи подобра модулација и запирање на моќ под притисок.На rotors се компатибилни со centerlock хабови само, и достапни се во огромен спектар на големини за да се приспособат на вашите чакал екипаж да enduro машина, и сето она помеѓу.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата