Фишер-Цена Смеат & Научат Овошје И Забавно Учење На Пазарот

Фишер-Цена Смеат & Научат Овошје И Забавно Учење На Пазарот

Достапно за вашата нарачка
DEN 1891.20
Залиха:

8 рацете на начини за да го активирате учење содржина! 4 овошје форми за да ги сортирате за барел на забава, со возбудливи капка-преку игра намирници листа ролери да се вртат На мулти-обоени светлина за да го вклучите & исклучување На намирници кошница да го лизгачот.Повеќе од 65 песни, звуци, песни & фрази.Учи бои, форми, азбука, овошје, шпански, сметајќи 1-10 и повеќе!.Smart Фази технологија ви овозможува да ги преземе за учење за да на следното ниво кога вашето дете е подготвен.Само излизгајте го прекинувачот за да се префрлите до ниво како и песни, звуци, песни & фрази.Опис на производот Еве еден свеж пристап кон учењето, со 65+ песни, звуци, песни и фрази кои учат првите зборови, почетокот на концепти, па дури и некои шпански!Плус има многу рацете на активности за да се задржи littlest купувач зафатен, зафатен, зафатен.Бебето може да ги сортирате четири овошје форми, да се слушне за сите овошје, пребројување на гласовите и бои.Тони на фината моторика активности, како што се врти на намирници листа ролери, намалувањето форми преку барел, нервира прекинувач за да го вклучите светлото на и надвор, и да се пресели на намирници кошница лизгачот активирате повеќе забава учење содржина.Со Смеат & Научат Овошје и Забавно Учење на Пазарот, може да се провери "учење забава" off вашата шопинг листа!.Учење на Пазарот, исто така, е порибено со Smart Фази технологија, која им овозможува на учење забава ќе се задржи како вашето бебе држи расте!Секоја Фаза е полн со различни звуци, песни, песни и фрази кои одговараат на вашиот малку еден возраста и фаза најдобри.Ниво 1 Истражуваат.Во оваа фаза, тони рацете на активности искра бебе е љубопитност и награда нивното истражување со забавни звуци и фрази.Ниво 2 Охрабри.Во оваа фаза, на вашето малку што ќе се слушне на едноставни прашања & насоки (на англиски и на шпански јазик!) кои ги охрабруваат да се најдат познати објекти и повеќе од Ниво 1 – наградува нив, кога тие го прават за добро завршената работа!.Ниво 3 Се Преправам.Како вашето дете расте, оваа фаза се нуди забава креативни песни и фрази кои го поттикнуваат раниот улога игра, им помогне на вашите малку еден замислете самите прават големи работи!Бренд Приказна Од Фишер Цена.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата