Libbey Лисабон 16-Парче Гимнастик и Карпи Поставено Стакло

Libbey Лисабон 16-Парче Гимнастик и Карпи Поставено Стакло

Достапно за вашата нарачка
DEN 1079.76
Залиха:

Минималистички изглед меша убаво со други стакло при додавање на елегантни профил со одлична стакло јасност на вашата Маса. 2 групи на 8 мулти-користете очила се комбинираат за голема вредност - секогаш имаат доволно на рака.Вклучува 8, 15. 2-Унца tumblers (2. 7-Инчен max дијаметар од 6. 5 инчи висок) и 8, 12. 2-Унца карпи очила (3-инчен max дијаметар од 3. 9 инчи висок).Олово-слободни.Безбедно спакувани во превозот кутија; секогаш да се мијат пред употреба, како наредби исполнети со Libbey се испраќаат директно од производителот Склад.Издржливи и машина за миење садови безбедно за брз, лесен расчистување; да помогне да се зачува вашите производи, ве молиме обратете се до Libbey веб-сајт за грижа и ракување инструкции.На Libbey Лисабон 16-парче Drinkware Стакло Поставите инспирира креативно истражување.Очила' одлична јасност ќе послужи како основа на многу кулинарски патување додека останатите вашиот секојдневен одат-да за сокови, вода, или iced чај.Елегантни, мазни страни и charmingly криви база се белегот на овие елегантен садови.Го Прослават Ова!со Стакло од Libbey Ако некогаш сте се sipped од стакло, шансите се сте веќе се сретна Libbey.Ние се рангира на врвот стакло производителот во Америка и еден од најголемите садови добавувачи во светот.Како runaway лидер, ние сме поставување на нови стандарди за стабилност, цврстина и раст можност.Ние веруваме дека секоја пригода — големи и мали — е можност да го прослават животот.На Libbey Лисабон 16-парче Drinkware Стакло Поставите инспирира креативно истражување.Очила одлична јасност ќе послужи како основа на многу кулинарски патување додека останатите вашиот секојдневен одат-да за сокови, вода, или iced чај.Елегантни, мазни страни и charmingly криви база се белегот на овие елегантен садови.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата