Плоштад D 9007M Граница Вклучите, Z Контакт Форма, Ротари Лост Г.С. & CCW, 10A Сребрени Контакти, 6-ft. Кабел, 16 AWG SJTO Кабел

Плоштад D 9007M Граница Вклучите, Z Контакт Форма, Ротари Лост Г.С. & CCW, 10A Сребрени Контакти, 6-ft. Кабел,

Достапно за вашата нарачка
DEN 736.80
Залиха:

Минијатурни potted граница вклучите со NEMA куќиште има 10 A сребро Z контакт форма и компактен 39 mm метално тело за тесни простори.Ротари лост Г.С. & CCW за actuation.Вклучува 6-ft.диригент кабел.Кабелот е #16 AWG SJTO.Овој Плоштад D 9007 MS04 S0202 минијатурни potted граница вклучите со NEMA куќиште има 10 A сребро Z контакт форма и компактен 39 mm метално тело за тесни простори.Тоа вклучува 6-ft.диригент кабел.Кабелот е #16 AWG SJTO.Плоштад D ограничување прекинувачи се произведени од страна на Schneider Electric.Плоштад D бренд притисок, плови, и ограничување прекинувачи биле синоним за безбедност, квалитет и сигурен перформанси за повеќе од 100 години.Прв започна со Детроит Осигурач и Производство во 1902 година, на Плоштадот D брендот и неговите производи продолжи да заработи клиент доверба денес.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата