Lenox Hancock Големи Доделување Боул, Слонова Коска

Lenox Hancock Големи Доделување Боул, Слонова Коска

Достапно за вашата нарачка
DEN 4056.00
Залиха:

Ширина : 9".Материјал : Брегот На Слоновата Коска Кина.Машина За Миење Садови Безбедно. 24 K Злато Акценти.Чип Отпорни.Произведено во САД.Опис на производот Донесе луксузни за на трпезариска маса со Hancock Големи Доделување Боул.На широко отворен врвот обезбедува функционалност, но гостите ќе се сеќавам на луксузен модел на овој нозе сад.Црна граница карактеристики на 24-karat злато Селтик јазол дизајн, и рака-применета глеѓ точки се направи оваа машина за миење садови-безбедно парче нешто посебно.Дел од Lenox Претседателскиот Колекција, на Hancock доделување боул додава дворци и софистицирани забелешка до несакани јадења и салати.На боја на слонова коска парична казна кина парче карактеристики црна бенд околу својот раб со рака-емајлирани бели точки и да се повторуваат Селтик јазол шема во злато.Акцент бенд на 24-karat злато encircles на rim.На чинијата карактеристики скатен страни, плитки нога, и разгореа усна за лесно да ги служат и удобно носење.Како и остатокот од Hancock линија, парче е машина за миење садови-безбедно и покриени со Lenox е живот замена политика.Тоа мерки 9-1/2 инчи во дијаметар и стои 3 инчи висок.Појавување на dinnerware и додатокот парчиња се исто така достапни. Емили Bedard.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата