JESLED 150W LED Пченка Светлина, Крушка, E39 име магнат База, 5000K бел ден 20250LM, 800-1000Watt Противвредност, CFL HPS Метал Halide Замена, Отворен Простор Светилка за на Улица, Гаража Склад

JESLED 150W LED Пченка Светлина, Крушка, E39 име магнат База, 5000K бел ден 20250LM, 800-1000Watt Противвредност,

Достапно за вашата нарачка
DEN 1631.76
Залиха:

【Супер Светло】JESLED 150w e39 led пченка светлина, крушка користи 952pcs SMD2835 led монистра, до 20250 lumens во прекрасен 135lm по вати, 5000 K бел ден бели, високи CRI (Ра≥85) обезбедува прекрасен прозрачна ефикасност со ниска потрошувачка на енергија. 【Заштеда на енергија】Ова име магнат led пченка сијалица 150w е идеална замена за 1000w блескаво сијалица, 750w Метал Halide Сијалица/HPS/КРИЕШЕ/Меркур пареа/Халоген, или 400 вати CFL, кои може да се намали вашата електрична сметка до 85%. 【Високи Перформанси】НА ИНСТАНТ, Без Треперење, без УВ, Без Бубачка-привлекување, Прашина-доказ.Овој голем име магнат база led сијалица користи единствена Перка-алуминиум топлина мијалник овозможува подобра вентилација, топлина дисипација и вграден во SUNON вентилатор обезбедува 50000 Часа животен век (23 години врз основа на 8 часа/ден).ИМАЈТЕ на ум : тоа е нормално ако се слушне низок глас од вградениот вентилатор, како што не е бучава. 【Лесно Да се Инсталира】 глобална напојување за AC100-277 V, завртка во име магнат база сијалица тела директно.Оваа 150w e39 led сијалица е опремен со внатрешна возачи за една компонента инсталација. (Нема потреба баласт, само директни жица нив), answer : ___________________________ NOTE : Ова 150w led пченка кочан сијалица е погодна за ОТВОРЕН Тела САМО, како што Авто Продавници, Магацини, Гаражи, Фабрики, Работилница, Индустриска Област, Хотели, итн. 【Гаранција за квалитет】 - JESLED бренд нуди 24/7 по продажба на поддршка, 60 дена целосна наплата политика и 5 години hassel-бесплатно гаранција.Ве молиме контактирајте со нас директно ако ви се исполнат било кое прашање.Моќност : 150 W.Прозрачна Флукс : 20250 LM.Led диоди : 952pcs LED Чипови.Влезен Напон : AC100-305 V 50/60 Hz.Температура на бојата : 5000 K бел ден Бело.База : E39/E40 Име Магнат.Димензија : Dia109*H361 MM.Боја Рендерирање Индекс(CRI) : 85. Животен Век : 50000 Часа.Светилка Нето Тежина : 1.05 кг. 150 W LED ПЧЕНКА СВЕТЛИНА.E26 да E39 Адаптер Држачот.Упатството.Моќност : 150 WLuminous Флукс : 20250 LMLEDs : 952pcs LED Chips Input Напон : AC100-305 V 50/60 Hz Color Температура : 5000 K бел ден White Base : E39/E40 Mogul Dimension : Dia109*H361 MMColor Рендерирање Индекс(CRI) : 85 Life Span : 50000 Hours Lamp Нето Тежина : 1.05 кг. 150 W LED ПЧЕНКА LIGHTE26 да E39 Адаптер Holder Instruction Прирачник.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата