4-Port Кабелска ТВ/Антена/HDTV/Интернет Дигитален Сигнал Засилувач/Бустер/Splitter/Еквилајзер со Пасивни Врати, F59 Terminators (Линдзи LSA84-EQ8)

4-Port Кабелска ТВ/Антена/HDTV/Интернет Дигитален Сигнал Засилувач/Бустер/Splitter/Еквилајзер со Пасивни Врати,

Достапно за вашата нарачка
DEN 956.88
Залиха:

На LSA48 обезбедува минимум на 0d B добивка (што значи нема сигнал загуба) на ниска фреквенција крај (54 MHz) до +7.Ако сте уморни од тв слики кои не изгледа толку јасни како што треба да биде, падна интернет конекции, или само желба сигурен засилувач да се даде постојан, стабилен сигнал до вашиот дом или бизнис, оваа е за вас!Идеален за внатрешна и надворешна апликации, LSA84 беше конструиран за да го издржат harshest еколошки закани со способноста на траен повтори висока моќ извира.Овој модел пакети моќен удар во компактен, лесен-за-се инсталира пакетот!Ако имате повеќе телевизии или да ја стартувате кабелски модем за вашиот интернет, овој производ е recommended.5 d B стекнат @ 1000 MHz.By поврзување на овој сигнал бустер да се кабелот пад доаѓа од улицата, може да ја зголеми јачината на сигналот и се елиминира потребата за дополнителни трупци, која се намали јачина на сигналот.Тоа ја зголемува јачината на сигналот во интелигентен начин, со ограничување на природно посилни сигнали на ниско фреквентен опсег и зголемување на фреквенции на повисоките нивоа.Засилувач вклучува интегриран еквилајзер кој варира во засилувач од добивка.PTC Краток Спој Заштитени УЛ Наведени Адаптер - Авто-ресетирање коло заштита обезбедува сигурна заштита од краток-кола за да се минимизира прекинување пати.Ја спречува слика pixelation со дигитален кабел, ја зголемува антена (OTA) сигнали за дистрибуција на повеќе Телевизори.Тоа ја подобрува Аналогни, Дигитални & HDTV Квалитет на Сликата, и го Подобрува UHF/VHF/FM Антена за Прием!Единица може да се користи со Кабловска ТВ, OTA Антени (Аналогни или Дигитални како додека тие не се проширија).Ова е сосема нов, четири (4) порт кабелска телевизија капка засилувач, слични на производи кои се на вашиот локален кабел на компанијата користи за да се поправи нивниот систем е недостатоци.5 db (околу 5x сигнал добивка) на високо крајот 1000 MHz крајот.Погоден за Антена или Кабловска ТВ употреба.Не се компатибилни со сателитски системи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата