FENXIXI Десктоп 58mm Термички Етикета Печатач Жичен бар-код Печатач USB BT Врска Поддршка ESC/ПОС

FENXIXI Десктоп 58mm Термички Етикета Печатач Жичен бар-код Печатач USB BT Врска Поддршка ESC/ПОС

Достапно за вашата нарачка
DEN 9681.12
Залиха:

Термички печатач, која може да етикета печатач или бар-код, поддржува 58mm ширина на хартијата, 48mm ефикасен печатење ширина.Користете напредно термички direct технологија, која ја елиминира потребата од мастило кертриџ или потрошни, печати јасно и еко-пријателски.Поддршка за USB и BT конекција, компатибилен со Windows XP/7/8/10, Android и i OS.( Linux& Mac OS не support) Опремени интерфејс за пари фиока.Компактен и лесен за поедноставено чување и тренспорт.Ниско ниво на бучава термички печатење, don' t worry да пречи на другите.Идеален за употреба во логистичка, магацин, угостителски за печатење етикети, бар кодови, QR код, Текст, и др.Боја : Црна, Bluetooth Material : ABS Печати на Владата : Термички Линија Печатење на Хартија Ширина : 58mm Печати Ширина : 48mm Печати Густина : 384 dot/линија на Брзината на Печатење : ≤90mm/s Глава за Печатење Живот : 50 KMInterface : USB+ BTRange : ≤ 10 метри се Тркалаат Дијаметар : Max. 30мм Print Command : ESC/ПОС Карактер, Големина : 24* 24 точка Текст Напојување : AC 100-240 V, 50/60 Hz Излез Напојување : DC 12 V, 3А бар-код Тип : CODE39, CODE128 Оперативен Систем : Android, IOS, Windows XP/7/8/10 Работна Температура : 0-50℃(32-122℉) Работна Влажност : 20-85% Температура на Чување : -20-60℃(-4-140℉) Чување Влажност : 5-95% Item Големина на : 11* 12* 9.5 cm Објект Тежина : 360g/ 12.7 оз Пакет Листа : 1* Термички Печатач 1* Кабелот за Напојување 1* USB Кабелот 1* User' s Manual Само над пакет содржина, други производи кои не се опфатени.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е+/- 1-3cm.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата