Teerwere Abacus за Деца Преносни 13 Цифри Колона Abacus Аритметички Caculating Училиште Математика за Учење Алатка (Боја : Кафена, Големина : Една Големина)

Teerwere Abacus за Деца Преносни 13 Цифри Колона Abacus Аритметички Caculating Училиште Математика за Учење Алатка

Достапно за вашата нарачка
DEN 2047.20
Залиха:

Оваа дрвени"калкулатор"помага учат математика вештини, patterning и боја признавање,Скратена настава повеќе математички вештини за многу нивоа на образование. 13 бамбус прачки, со 1 мушка погоре и 4 монистра подолу за секој род.Традиционалните класичен функционална аритметички abacus.Добро направени пластична рамка и монистра.Убав инструмент за деца' рано математичко образование.На Abacus Дрвени Играчки е традиционален abacus дрвени мушка пребројување на рамка,Како млади родители, Ние konw за математика алатка е потребно.Опис : 13 бамбус прачки, со 1 мушка погоре и 4 монистра подолу за секој род.Традиционалните класичен функционална аритметички abacus.Добро направени пластична рамка и монистра.Убав инструмент за деца' рано математичко образование.Може да се користи како класично образование алатка за наставник или подарок за abacus колектори.Спецификација : Материјал : ABSSize : 24x6.5cm/9.45x2.56in Color : Браун,White Package Содржина : 1 × Abacus Only над пакет содржина, други производи кои не се опфатени.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.【ИГРАЧКИ РАСТЕ ВАШЕТО ДЕТЕ има на УМ】концептот на сфатат и да се пресели на монистра, ќе се згрижат повеќе визуелни и сензорни врска со броеви и пребројување на гласовите.Промовира пребројување на гласовите и математички вештини на рана возраст, се Приклучат раце да помогне да се подготват децата со почетокот на математички вештини за академски успех.

Кон својствата

Material:
ABS
Size:
24x6.5cm/9.45x2.56in
Color:
Brown,White
Package Contents:
1 × Abacus :
Only the above package content, other products are not included. :
Note:
Light shooting and different displays may cause the color of the item in the picture a little different from the real thing. :
The measurement allowed error is +/- 1-3cm. :
【TOYS GROW YOUR CHILD’S MIND】The concept of grasping and moving the beads will foster a more visual and sensory relationship with numbers and counting. Promotes counting and math skills at an early age, Join hands to help prepare kids with early math skills for academic success. :

Најдобри предлози во категоријата