novita Хируршки Респираторните R5 Headband | ФДУ ЗУЕ Наведени, FFP2, CE Уверение | Направени во Сингапур | M Големина | 20 Парчиња во Пакување

novita Хируршки Респираторните R5 Headband | ФДУ ЗУЕ Наведени, FFP2, CE Уверение | Направени во Сингапур | M Големина

Достапно за вашата нарачка
DEN 480.00
Залиха:

5-Ply Филтер Слој; Направени во Сингапур произведени од страна novita, 9 Кои Маркетинг Pte Ltd.Овие маски може да се користи за секојдневна заштита.Одрекнување : Овој KN95 маска НЕ е N95 маската.За повеќе информации за KN95 маски ве молиме погледнете го следново пред да purchase : .com/About KN95s.Adjustable Метал Носот Мост; Блиску Лицето Одговара; Еластична Earband.ФДУ ЗУЕ Наведени; за употреба од страна на здравствениот персонал.CE 1463; Стандардите на ЕУ EN149 : 2001 + A1 : 2009, Заштита Класа FFP2 БР.Со гордост се НАПРАВЕНИ ВО СИНГАПУР со Заштита Класа на FFP2 & FFP3. novita Хируршки Respirators Лице Маски се произведени преку најдобар можен квалитет и стандарди.novita CE FFP2 Хируршки Respirators Лице Маски се поддржани со филтрација ефикасноста на ≥99.89% од 0.1 micron честички, ≥98.21% во однос масло, аеросоли и се наменети за максимална заштита со дише удобност за вас и вашите најблиски!.ASTM F2100-19 (Од Сингапур Лабораторија - TÜV SÜD PSB Pte.Ltd, Јуни 2020) ASTM F2101-19 (Од Сингапур Лабораторија - TÜV SÜD PSB Pte.Ltd, Јуни 2020) ASTM F1862-17 (Од Сингапур Лабораторија - TÜV SÜD PSB Pte.Ltd, Август 2020) ASTM F2299-03 (Од Сингапур Лабораторија - TÜV SÜD PSB Pte.Ltd, Септември 2020)16 CFR 1610 (Од Сингапур Лабораторија - TÜV SÜD PSB Pte.Ltd, Јуни 2020)Стандардите на ЕУ EN149 : 2001 + A1 : 2009, Заштита Класа FFP2 NR (Од Кина Лабораториски Прецизни Тестирање & Сертификација (Guangdong) Co., Ltd. (PTC), Август 2020)Стандардите на ЕУ EN149 : 2001 + A1 : 2009, Заштита Класа FFP3 NR (Од Кина Лабораториски Прецизни Тестирање & Сертификација (Guangdong) Co., Ltd. (PTC), Ноември 2020) CE 1463 (Од Polski Rejestr Statków, Јан 2021).ФДУ Напомена : Овие наводи не се проценети од страна на Прехрамбената и Лекарската Администрација.Овој производ не е наменет да дијагностицира, третира, лечи или спречување на било која болест.Лиценциран од Здравствените Науки Орган на Сингапур како Класа медицински уред производителот, на нашите високо-брзината целосно автоматизирано производство објекти и процеси се во согласност на Систем за Управување со Квалитет (СОК) : ISO13485, да се почитуваат строгите квалитет и производство контроли.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата