CableHero SATA Serial ATA Моќ (Машки) 2x 4-Pin Molex (Женски) Адаптер Конектори Линеарна Splitter Продолжување Конвертор-Кабел: CABLEHERO-S15M42

CableHero SATA Serial ATA Моќ (Машки) 2x 4-Pin Molex (Женски) Адаптер Конектори Линеарна Splitter Продолжување

Достапно за вашата нарачка
DEN 164.40
Залиха:

Од : 1x SATA 15-Pin Моќ Конектор, Машки (се поврзува со Напојување).Да : 1x 4-Pin Molex Женски (се поврзува со Хард Диск или CD/DVD, итн.).Адаптер Конвертор-Кабел.Линеарни Продолжување Моќ Кабел (5 инчи, помеѓу секој полнач).Cable Hero SATA Serial ATA Моќ (Машки) 2x 4-Pin Molex (Женски) Адаптер Конектори Линеарна Splitter Продолжување Конвертор-Кабел : CABLEHERO-S15 M42 ќе ви овозможи да се подели на SATA Power Конекторот од вашиот Напојување во 2x 4-Pin Molex Конектори (за уреди како што се ИРО/PATA Хард Дискови и CD/DVD дискови).Поновите компјутери како што Dells и HP компјутери веќе имаат постарите бели 4-Pin Molex конектори.Овие компјутери денес имаат само црна SATA 15-Pin моќност конектори.Значи, ова е совршено решение ако некогаш сте се потребни за да се поврзете на постари уреди.На CABLEHERO-S15 M42 е исто така еден Линеарен Продолжување кабел што значи тоа ќе помогне да се прошири на вашиот достигне до 10 Инчи. 5 инчи оддели три конектори.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата