Ello Duraglass Стакло Храна Складирање Мешани Set - Стакло Складирање на Храна Чинии со Силиконски Ракав и Херметички Капаци, 10 Парче 5 Пак, Венеција Boardwalk

Ello Duraglass Стакло Храна Складирање Мешани Set - Стакло Складирање на Храна Чинии со Силиконски Ракав и Херметички

Достапно за вашата нарачка
DEN 1079.76
Залиха:

Сè има Подобар Вкус во Стакло : Контејнери направени од мирис-бесплатно, дамка-слободен и чист вкус стакло.Воздух-Тесни Заштита : Ello Dura Glass стакло храна контејнер за складирање карактеристики течење-доказ капак и силиконска заштита.Екстра дебели силикони ракав ги штити стакло од чипс и паузи.Лесен за Користење : Рерна и микробранова безбедно без капак.Замрзнувач безбедно.Сите делови врвот рек машина за миење садови безбедно.Нема потреба да се отстрани ракав.Чисто, Безбедно, Зелена : Сите делови се BPA free.Направи оброк првично се забавуваат!На Ello Dura Glass 10-Парче Стакло Храна Чување Храна Првично Сет вклучува 5 стакло храна садовите за складирање со течење-доказ капаци и силиконска заштита.Има различни бои за секој ден од неделата!Екстра-дебел силикони ракав ги штити стакло од чипс и паузи.Кристално јасно, BPA-free Eastman Tritan капаци ти види содржината во внатрешноста и вклучуваат воздух тесни прилепува дека нема да излегуваат во јавноста.Контејнерите се BPA-free, машина за миење садови-безбедно, и микробранова печка и фурна-безбедно без капак.Нема потреба да се отстрани силикони ракави!Не ставајте топла контејнери на влажни и студени површини. 10pc сет вклучува (1) 5 Првенство стаклен сад со капак, (2) 3.4 Првенство стаклени садови со капаци, (1) 1.75 Првенство стаклен сад со капак, и (1) 1 Чаша стаклен сад со капак.Ello Dura Glass стакло храна контејнер за складирање карактеристики течење-доказ капак и силиконска заштита.Екстра дебели силикони ракав ги штити стакло од чипс и паузи.Кристално јасна капак овозможи да се види содржината во внатрешноста и вклучува воздух тесни прилепува дека нема да излегуваат во јавноста.Боја-натпревар капаци направете го тоа лесно да го спарите вашиот контејнер со неговата капак.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата