Tennsco - ZLE5-9648S-3W - Boltless Shelving: Стартер, Тешки-Должност, 96 во x 48 во, 60 во Целокупната Хт, 3 Полици, Челик

Tennsco - ZLE5-9648S-3W - Boltless Shelving: Стартер, Тешки-Должност, 96 во x 48 во, 60 во Целокупната Хт, 3 Полици,

Достапно за вашата нарачка
DEN 1607.76
Залиха:

Boltless Полици Полица нивоа се прилагоди во 1-1/2 зголемувања Двојно занитвам конекции обезбеди сила.Boltless Полици Полица нивоа се прилагоди во 1-1/2 зголемувања Двојно занитвам конекции обезбеди силата и стабилноста и boltless дизајн овозможува лесна инсталација со само mallet.Без крстот bracing се користи за да се обезбеди лесен пристап до сите 4 страни од единица.Овој оглас е за секој.Оваа содржина бара посебни превозот, дополнителни трошоци можат да се применат.Технички Спецификации Објект Boltless Shelving Зрак Профил Агол Целокупната Длабочина 48 во вкупна Висина од 60 во вкупна Ширина 96 во Полица Мерач 14 ga Полица Прилагодување на Зумот 1 1/2 во Полица Материјал Челик Платформа Материјал Челична Рамка Материјал Челик Вклучува (3) Палубата Нивоа, (4) на Мислења Вклучува Платформа Да Капацитет на Полица 1, 250 lb Целата Единица Капацитет 3, 750 lb Shelving Конфигурација Стартер Страна Панел Стил на Отворени Стандарди SCS Затворен Предност(R) Уверение Пост Мерач 14 ga Број на Полици 3 Максимум Пост Капацитет 8, 000 lb со Греди Рамномерно Распоредени во 24 во Заврши во Прав Обложени Должност Оценка Тешки-Должност Боја Сива Прилагодливост Прилагодливи Зелена Сертификација или Други Признавање SCS Затворен Предност(R) Уверение Зелена Производ -Овој објект е назначен од страна на производителот како еколошки подобро производ (ЕП), бидејќи оваа точка е SCS Затворен Предност(R) Сертифицирани.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата