HiLetgo 5V 1 Канал Само за Заклучување Bistable Едно Копче Старт/Стоп Авто-Заклучување Реле Модул Реле Switch за MCU Контрола

HiLetgo 5V 1 Канал Само за Заклучување Bistable Едно Копче Старт/Стоп Авто-Заклучување Реле Модул Реле Switch за

Достапно за вашата нарачка
DEN 167.76
Залиха:

Користење на двојно-panel дизајн ПХБ; MCU контрола, стабилен и сигурен перформанси, силна анти-мешање, нема да се активира по грешка, супериорни перформанси од CD4013;.Со високо-енергетски регулатор за да се обезбеди адекватна и стабилен напон, и имаат доволно ладење дупки за да се обезбеди долгорочен стабилен и сигурен производи работа;.Со анти-енергија обратна диоди заштита, кратко време обратна напојување без било каква штета на производот;.Употребата на вистински Songle реле за контрола на товарот, 250 V 10 A (AC) и 30 V 10 A (DC) под оптоварување може да издржи;.Предизвикувајќи исто така, може да биде надворешна предизвика прекинувач, производот е опремен со добра седиште и да доведе жица, повеќе лесен за употреба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата